İETT'nin elektrikli yerli metrobüsler böyle tanıtıldı: Tam 18 metre

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’da ulaşım filosuna katılması planlanan yerli metrobüsleri paylaştı. Paylaşımında %100 Elektrikli Yerli Araçlarla testlere devam. Bu seferki 18 metre körüklü…” ifadelerini kullanan Bilgili, araçların test edilirken çekilen videosunu paylaştı.

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, Genel Müdür Yardımcısı İrfan Demet ve ilgili daire başkanlarından oluşan heyet aracı önce garaj içinde, daha sonra Metrobüs hattında test etti. Firma yetkilileri İETT heyetine araçla ilgili bilgilendirme yaptı.

İETT tarafından Metrobüs hattında test edilen Bozankaya marka Sileo model 18 metre tek körüklü yerli elektrikli otobüsün menzili 250 kilometre. 55 koltuk kapasitesine sahip aracın bataryaları tavanda yer alıyor. Dışa açılan 3 veya 4 kapı opsiyonu olan araç Türkiye’de üretiliyor ve pek çok başka ülkeye de ihraç ediliyor.

İETT, başka elektrikli araçları da test ettikten sonra bu yılın ilk yarısı içinde elektrikli araç alımı için ihale düzenleyecek.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9471450/iettnin-elektrikli-yerli-metrobusler-boyle-tanitildi-tam-18-metre