Bursa’da güller selama durdu... Müminler bir oldu kıyama durdu...

Yarım asır önce “Hak geldi, batıl zail oldu” şiarıyla yayın hayatına başlayan Millî Gazete’mizin 50. kuruluş yılı Millî Görüş teşkilatlarının özverili katkılarıyla organize edilen heyecan dolu etkinliklerle devam ediyor. Bu süreçte birçok şehrimizde Millî Gazete 50. yıl geceleri organize ediliyor. Geçtiğimiz hafta serhad şehri Edirne’de çok güzel bir program gerçekleştirilmişti. Bu güzel etkinlikler dizisinin bu haftaki adresi ise Osmanlı’nın başkenti, evliyalar diyarı Bursa şehrimizdi. Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği, Cansuyu ve çeşitli Millî Görüş kuruluşlarında görev yapan gönüllü kardeşlerimiz, büyük kıymet verdikleri biricik gazeteleri Millî Gazete’yi bir kez daha şefkatle bağırlarına bastılar. Millî Gazete Genel Müdürü ve İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek, Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Kurdaş, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Adnan Öksüz, Kültür Sanat Editörümüz Bilali Yıldırım, Abone Müdürümüz Harun Yapıcı, köşe yazarımız Siyami Akyel, avukatlarımızdan Ahmet Hamdi Koç’tan oluşan bir ekiple, Millî Gazete Gecesi’nde Bursalı gönüldaşlarımızla buluştuk. Daha salona girmeden fazlasıyla hissediliyordu heyecan. Ve hatta bu heyecanı daha şehre girmeden hissettik kalbimizin derinliklerinde. Bursa’nın tarih kokan, mücahitlerin, şehitlerin kanlarıyla yoğrulmuş bereketli topraklarına ulaştığımızda derin bir ‘elhamdülillah’ çektik. Gayet titizlikle organize edilen, saygının, sevginin, edebin ve heyecanın hâkim olduğu unutulmaz bir programa şahitlik ettik. İslami edebe ve adaba uygun, haremlik selamlık kültürünün fevkalade özenle uygulandığı maneviyat yüklü bir programdı. Üç farklı nesli, dedeleri, oğulları, kızları ve torunları Millî Görüş sevdasında bir araya getirdi Bursa’daki Millî Gazete Gecesi.

93 YAŞINDA HEYBETLİ ÇINAR... RUMELİ BEYLERBEYİ HALİL İBRAHİM AMCA

Bursa’daki Millî Gazete Gecesi’nin belki de en güzel, en etkili sahneleri elleri öpülesi dâva çınarlarımızın kürsüye davet edilmesiyle başladı. Millî Nizam Partisi’nden bu yana Millî Görüş mücadelesine canlarıyla mallarıyla katkı sunan değerli büyüklerimiz, ruhlarında biriken heyecanı paylaştılar bizimle. 93 yaşındaki Halil İbrahim Amca’yı görmenizi çok isterdim. Erbakan Hoca’mız ona “Rumeli Beylerbeyi” dermiş. Sahnedeki performansı gençleri mahcup edecek cinstendi. Millî Gazete’nin 50 yıl önceki kuruluş öyküsünü anlattı bize, bu canlı tarih abidesi amcamız. Millî Nizam Marşı’nı okudu bir de ezberinden büyük bir coşkuyla. “Hür dünyanın göbeğine, Millî Nizam yazacağız, kuşların göz bebeğine, Millî Nizam yazacağız. Yola, ağaca, pınara, esen yele, yağan kara, yağmur yüklü bulutlara, Millî Nizam yazacağız. Koç burcuna, yay burcuna, bebeklerin avucuna, minarelerin ucuna, Millî Nizam yazacağız... Ve daha uzayıp gidiyor mısralar ve Halil İbrahim Amca’nın heyecanı salondaki Millî Görüşçülere en ihlaslı hâliyle “Allahu Ekber” dedirtiyor.

SALONDA MUHTEŞEM BİR İLGİ SAYGI VE SAMİMİYET VARDI

Harun Yapıcı ağabeyimiz programı çok başarılı bir sunumla icra etti. Kur’an-ı Azimüşşan tilavetiyle başlayan programda Hafız Şahin Osmanoğulları kardeşimiz güzel sesiyle bir aşr-ı şerif gerçekleştirdi. Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, Anadolu Gençlik Derneği Bursa Şube Başkanı Hamza Gürsel Beyefendiler, Millî Gazete ekibimize ve salondaki Millî Görüşçülere birer “Hoş geldin” konuşması yaptılar. Az ve öz konuştular, samimi mesajlar verdiler. Millî Gazete İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdürümüz Ömer Yüksel Özek, Bursa’nın maneviyat tarihi ile Millî Gazete’nin mücadele tarihini harmanlayan bir hitabette bulundu konuklara. Ardından Millî Gazete yazarlarımız Adnan Öksüz, Siyami Akyel, Bilali Yıldırım ve bendeniz kardeşiniz Bursalı gönüldaşlarımıza, misafirperverlikleri için teşekkür mahiyetinde birer konuşma gerçekleştirdik. Son söz olarak Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ağabeyimiz, Millî Gazete’nin yayıncılık tarihinden ve gazetemizin değerleri hâkim kılma mücadelesinden bahsettiği konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmalar bitene kadar kimse salondan çıkmadı, salonda muhteşem bir ilgi vardı, saygı vardı, samimiyet vardı. Program bittiğinde Millî Görüş çınarlarımıza ve Millî Gazete’nin Bursa’da dağıtılmasında üstün gayretleri dokunan teşkilat mensuplarımıza plaketler ve sertifikalar takdim edildi. Özellikle Millî Gazete Bursa Temsilcisi Bilal Miletli ve teşkilatın her kademesinde emeği olan kardeşlerimiz tebrik ve teşekkürü fazlasıyla hak ettiler. Çok güzel başlayan program daha güzel bir şekilde nihayete eriyordu. Huzurla, feyizle, heyecanımıza heyecan katarak veda ettik güzel Bursa’ya ve Bursalı güzel dostlarımıza.

GÖZYAŞLARINA “DURMAYIN AKIN” DİYE YOL GÖSTERİYORDU ADETA

Bursalı Ahmet Akmaz Amca’mız çıkıyor sahneye. Bir şiirle başlıyor konuşmasına ama ne şiir? Millî Gazete için dökmüş derdini kâğıtlara Ahmet Amca’mız. Erbakan Hoca’nın çile dolu mücadelesinin izlerini taşıyor bu anlamlı şiir. “Seni Hocam kurdu Hocam okudu, fikir kumaşını Hocam dokudu...” diye başlayan dert yüklü ifadeler, salondaki hâzirunun biriken gözyaşlarına “durmayın, akın” diye yol gösteriyor âdeta. Millî Gazete için söylenen sözler içinde bu güne dek dinlediğim en tesirli ve duygusal ifadelerden biriydi bu cümleler. Bu ihlaslı şiir Ahmet Amca’mızın güzel ve etkili hitabetiyle de birleşince muazzam bir hatıra çıkıyordu ortaya.

SAYGI VE BEYEFENDİLİK YÜKLÜ BİR DURUŞ

Konuşma sırası Osman Korkmaz Amca’mıza geliyor. Harun Yapıcı ağabey kendisini kürsüye davet ettiği andan itibaren gözlerimi ayıramıyorum Osman Amca’dan. Farklı bir şeyler var Osman Amca’da. Oturduğu yerden kalkmasından sahneye gelmesine, konuşmasından oturduğu yere dönene kadar dikkatle izliyorum kendisini. Öyle naif, öyle nazik bir hali var ki. Konuşurken adeta sözleri incitmekten endişe eder bir edâya bürünüyor. Saygı yüklü, vakar yüklü, beyefendilik yüklü. Kısa bir selamlama konuşmasında Millî Gazete’nin mücadele tarihini anlatınca biz daha da dertleniyor ve hüzünleniyoruz. Böyle edep abidesi çınarlarımıza hayran kalmamak nasıl mümkün olabilir ki?

SALONDAKİ GÖRÜNMEZ KAHRAMAN ERBAKAN HOCAMIZDI

Program boyunca çok sayıda isim sahneye çıktı. Kürsüde söz alan bütün konuşmacıların sözlerinde en vurucu ortak nokta Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızdı. Merhum Hocamız adeta salonun görünmeyen kahramanıydı. Zira bu büyük salonun dolması, bini aşkın Millî Görüşçünün ortak bir gaye uğruna bir araya gelmeleri onun çileli mücadelesinin tezahürüydü. Onun ektiği tohumlar meyvelerini veriyordu. Onun on yıllar önceden ‘Bismillah’ diyerek ektiği fidanlar birer çınara dönüşüyordu. Üç farklı nesilden teşekkül eden fidanlarla çınarları bir araya getirebilmek de böyle maneviyatlı bir liderin eseri olsa gerek. Allah (cc) ona rahmet eylesin. Gösterdiği ulvi hedeflere ulaşabilmeyi biz talebelerine nasip etsin. Amin...

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9454881/bursada-guller-selama-durdu-muminler-bir-oldu-kiyama-durdu