Ali Babacan: 'İktidar ağzıyla kuş tutsa ekonomiyi düzeltemez'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'de yaşanan ekonomik krize ilişkin 'Bunun alt yapısında hukuk ve adalet yoksunluğu var. Hukuk ve adaletin olmadığı hiçbir yerde ekonomi düzelmez' dedi.

Partisinin Şile İlçe Başkanlığı binasının açılışında konuşan Babacan, "Türkiye'nin 81 ilinde varız ve tüm ilçelerinde hızla büyümeye devam ediyoruz. Ülkenin en genç siyasi partisi olabiliriz. Ama vatandaşlarımızın desteğiyle hızla büyüyen bir partiyiz. Türkiye'nin dört bir noktasında aynı derecede destek görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Babacan şunları söyledi:

"İşsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ülkemizin dört bir noktasında can yakıyor. Üzülerek görmekteyiz yaşanılanları. Bu sorunların her biri düzelecek sorunlardır. Biz bunun için varız, hazırız. Tüm bu sorunların çözümünün temelinde hukuk ve adalet vardır. Bugün yüzeyde ekonomik krizi görüyoruz. Ama bunun alt yapısında hukuk ve adalet yoksunluğu var.
Hukuk ve adaletin olmadığı hiçbir yerde ekonomi düzelmez. Bugün görevde olan iktidar, ağzıyla kuş tutsa bu ülkenin ekonomisini düzeltemez. Sebep belli, hukuk ve adalet kavramını kaybetmiş bir iktidar, Türkiye'nin ekonomisini düzeltemez."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9453072/ali-babacan-iktidar-agziyla-kus-tutsa-ekonomiyi-duzeltemez