Cenk Tosun, Beşiktaş'tan servet istiyor

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cenk Tosun'a dönmek istediği takdirde kapılarının açık olduğunu açıklamıştı. Çebi, mayıs ayındaki seçimi kazanıp göreve devam etmesi halinde sezon sonunda Everton'dan ayrılacak olan Cenk için bizzat devreye girecek.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; 31 yaşındaki oyuncu; İngiltere, Almanya veya İspanya liglerinden iyi bir teklif gelmesi halinde yine Avrupa'da kalmayı düşünse de siyah-beyazlılar ile görüşmeden başka bir takımla anlaşmayacak.

Everton'da yıllık ücreti 3 milyon Euro olan Cenk'in Beşiktaş'a dönmeye karar vermesi halinde kazandığı rakamdan biraz daha aşağısını isteyeceği kaydedildi. Tecrübeli futbolcunun, aklındaki rakamın 2 ila 2,5 milyon Euro civarında olduğu aktarıldı.

Bu miktarı oldukça yüksek bulan Beşiktaş yönetiminin eski golcülerinden indirim talep edeceği ve ancak istedikleri seviyeye düşerse sözleşme imzalanabileceği öğrenildi.

Uzun bir sakatlığın ardından kasım ayında İngiliz ekibi ile çalışmalara dönen tecrübeli futbolcu, bu sezon sadece 3 resmi karşılaşmada 11 dakika sahada kaldı, takımı adına gol ya da asist katkısı üretemedi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9444486/cenk-tosun-besiktastan-servet-istiyor