Atilla Yeşilada'dan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Kampanyasını nasıl yönetecek, neler vadedecek, ilk icraatı ne olacak ve karışılacağı en zor konuda nasıl bir çözüm getirecek? Tüm bu soruları yanıtlayan ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, AK Parti döneminde esas kırılmanın Gezi Eylemleri olduğunun altını çizdi ve “Hedefim ileriye götürmek değil 2013 öncesine götürmek olur.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı seçilirse çalışmaşmalarını evden çıkmadan sosyal medya üzerinden yapacağını söyleyen Yeşilada, "Benim Youtube videolarım Erdoğan'ın konuşmalarından daha fazla izleniyor." dedi. 

HALKA NE SÖYLEYECEKSİNİZ?

Cumhurbaşkanı adayı seçildiğinde halka ilk ne söyleyeceği sorusuna ise ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, "Sizi 2013 tarihi öncesine yani gezi olayları başlamadan öncesine götüreceğim" şeklinde cevapladı.

PARLAMENTER SİSTEME GEÇER MİSİNİZ?

Yeşilada, parlamenter sisteme geçer misiniz şeklindeki soruya ise, "Ben o parlamentodaki 6 siyasi partinin uygulayıcısıyım. Yani onların verdiği kararı uygularım. Tabii ki parlamenter sisteme geçsek çok iyi olur. Ama dönülmezse bile gönüllü olarak bütün yetkilerimi yardımcıma ayriyeten onu başbakan tayin edeceğim, ona devredeceğim." cevabını verdi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9435197/atilla-yesiladadan-cumhurbaskani-adayligi-aciklamasi