Görevden alınmıştı! Isparta Valisi hakkında flaş karar

Isparta’da kar yağışı ve elektrik kesintilerinin yaşandığı dönemde Vali Ömer Seymenoğlu, koronavirüse yakalanması gerekçe gösterilerek geçici olarak görevden alınmıştı.

İçişleri Bakanlığı vali yardımcısı görevlendirilmek yerine merkez valisi Osman Kaymak'ı geçici görevle Isparta'ya vekil olarak göndermişti. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Afetle mücadelenin aksamaması için, Ömer Seymenoğlunun karantina süresince, vali mülkiye müfettişi Osman Kaymak, Isparta Vali Vekili olarak görevlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Vali Seymenoğlu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Karantina dönemi sona eren ve sağlık durumu iyi olan Vali Ömer Seymenoğlu’nun dün görevinin başına döndüğü bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Isparta’da yaşanan elektrik kesintisiyle başlayan kriz sonrasında Vali Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alınmıştı. Yerine Ankara’dan Merkez Valisi Osman Kaymak atanmıştı.

Vali Seymenoğlu’nun aynı zamanda Covid olması görevden almaya gerekçe yapılmıştı. İçişleri Bakanlığı, Seymenoğlu’nun yerine vali yardımcısı görevlendirilmek yerine Merkez Valisi Osman Kaymak’ı geçici görevle Isparta’ya gönderilmişti.


- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9434679/gorevden-alinmisti-isparta-valisi-hakkinda-flas-karar