Bulgarlar, Ulus Pazarı’na akın ettiler! Her fırsatta Edirne’deyiz

Bulgaristan’ın, Türkiye’den ülkeye girişte PCR test zorunluluğunu kaldırmasının ardından sabahın erken saatlerinden itibaren Edirne’ye akın eden Bulgar turistler, Ulus Pazarı ve otoparkı doldurdu, adım atacak yer kalmadı. Pazarda fiyatların çok ucuz olduğunu belirten Bulgar vatandaşları, her fırsatta geldiklerini, tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşıladıklarını, hatta mazotu da Edirne’den doldurduklarını söyledi!

Edirne’de her hafta Cuma günü kurulan ve özellikle Bulgaristan’dan gelen turistlerin ilgi odağı haline gelen Ulus Pazarı’nda bu hafta adım atacak yer kalmadı. Sabah 05.00’ten itibaren pazarın yolunu tutan Bulgar vatandaşlar, otoparkı da doldurdu. Gıdadan giyime, zücaciyeden, mobilyaya ve hatta benzine kadar her türlü ihtiyacını Edirne’den karşılayan Bulgar turistler, Türkiye’den ülkeye dönüşlerde istenen PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının ardından yeniden Edirne’ye akın etmeye başladı. Ulus Pazarı otopark görevlisi Adem Şahin, “Sabahtan 5 buçuk 6 gibi otoparkımız doldu. Yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyorlar. Otoparkımız doldu dışarda dahi doldu yer kalmadı. Otopark dolu olduğu için dışarıda karşı taraflarda yer bulmaya çalışıyorlar onlara yardımcı oluyoruz” dedi.

“BULGARLAR SABAH 5’TEN İTİBAREN PAZARI DOLDURDU”

Tekirdağ’dan gelen pazar esnafı Ali Kotan, “Sabahın 5’inden itibaren Bulgaristan’dan gelen vatandaşlar pazarımızı doldurdu. Geçen haftaya göre bu hafta daha yoğun. Böyle giderse Edirne esnafı da, pazar esnafı da maddi olarak kazanç elde edecektir. Bulgaristan’dan gelen turistler esnafa da can suyu oldu diyebiliriz” dedi.

“MAZOTU DOLDURUP GİDİYORUZ”

Bulgaristan’dan alışverişe gelen Ahmet Emilov, “Edirne’den çok memnunuz. Geçen hafta da gelmiştik. Bu hafta yine ihtiyaçlarımızı alacağız. 2 sene öncesinde gene buradaydık. Her fırsatta hemen Edirne’ye geliyorum. Yeme, içme, tekstil, ev eşyası gibi her türlü ihtiyacımızı İstanbul’dan değil, Edirne’den alıyoruz. Her şeyimizi alıyoruz” dedi. Pazarda fiyatların çok ucuz olduğunu belirten Bulgar vatandaşlardan Mehmet Ali Rasim, “Ayda bir defa geliyoruz pazara, her şeyimizi buradan alıyoruz. Giysi alırız, çocuklara takım alırız, mazotu da buradan dolduruyoruz. Her şey güzel” dedi.

Bu hafta pazarda hem Bulgar hem de Yunan hareketliliği yaşandığını söyleyen pazar esnaflarından Yusuf Kul, Bulgaristan’dan gelen vatandaşların yanı sıra bu hafta pazarda Yunanistan’dan gelen müşterilerinin de olduğunu aktardı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9413092/bulgarlar-ulus-pazarina-akin-ettiler-her-firsatta-edirnedeyiz