Ünlü anketçi Kemal Özkiraz tarih verdi: AK Parti EYT’yi çıkaracak ama…

AK Parti’nin kaybedilen oyları yeniden kazanmak için EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) konusunda ciddi bir hazırlık içinde olduğunu belirten Kemal Özkiraz EYT’nin seçimden önce çıkarılacağını belirtti.

Aralık ayı seçim anketlerine göre kısmi bir yükseliş gösteren AK Parti elektrik ve doğalgaz faturalarının da etkisiyle yeniden sert bir şekilde düşüşe geçti. Oy oranındaki bu düşüş ocak ayında gerçekleştirilen son seçim anketlerine de yansıyan AKP’de EYT çalışmaları hızlandı. Bu konu hakkında düşüncelerini paylaşan Kemal Özkiraz EYT’nin çıkacağı tarihle ilgili düşüncelerini anlatırken EYT’nin çıkması halinde bile Erdoğan’ın seçimi kaybedeceğini öne sürdü.

AK PARTİ SEÇİMDEN ÖNCE EYT’Yİ ÇIKARACAK

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda son EYT ile ilgili düşüncelerini “AKP bence seçimden önce EYT’yi çıkartacak. Ancak bu bunca yıl süründürülmüş EYT’lileri ikna etmeyecek. Çünkü EYT’liler yıllarca çok keskin muhalif olmuş durumda. Sırf EYT sorunu çözüldü diye AKP’ye yeniden oy vereceklerini zannetmiyorum” sözleriyle anlattı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9411211/unlu-anketci-kemal-ozkiraz-tarih-verdi-ak-parti-eytyi-cikaracak-ama