Fahrettin Altun'dan 'istifa' açıklaması!

Fahrettin Altun, hakkındaki 'istifa edecek' iddiaları ile ilgili açıklamada bulundu. Görevden alınacağı iddiası bazı gazeteciler tarafından dile getirilen İletişim Başkanı Altun, "Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor" dedi.

Hürriyet’ten Hande Fırat, Altun ile yaptığı görüşmeyi köşe yazısında aktardı. Altun'un hakkındaki 'istifa edecek' iddiaları ile ilgili olarak "Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor. Fitnenin anlamlarından biri de ‘manevi çöküntü’dür. Fitnecilere sabır ve şifa diliyorum. Magazin kültürü Türk soluna 1980 sonrası sirayet etti, siyaset yapamaz hale gelince magazine sardılar. Siyasi magazinle durumu idare etmeye, peşlerinden sürükledikleri insanları mobilize etmeye çalışıyorlar. Kulaktan dolma söylentilerle, mesnetsiz dedikodularla yol alıyorlar." dediğini aktaran Fırat, Altun’un şu açıklamalarını şu şekilde aktardı:

"Allah aşkına ‘söyleniyor’, ‘kime sorsanız öyle diyor’, ‘rivayet ediliyor’, ‘bekleniyor’ ifadeleriyle bezenmiş metinlere haber denir mi? Haberi kaynağından sormaya ne oldu? Nerede kaldı teyit mekanizması?
Türk medyasının düzeyini aşağı çeken yaklaşımlar bunlar. Bu tavırlar bizatihi medya mesleğinin seçkin temsilcileri tarafından kınanmalı, ayıplanmalı.

"LİDERİMİZİN VİZYONU, EMİR VE TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"

Allah’a şükür biz, birlik, bütünlük içinde çalışıyoruz. Bizim farklı siyasal hareketlerde olduğu gibi bir liderlik sorunumuz yok. Liderimiz belli. Liderimiz kudretli, dirayetli ve basiretli. Liderimizin vizyonu, emir ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9409110/fahrettin-altundan-istifa-aciklamasi