Ve fatura kesildi... AKP'de o isim görevden alındı

Zonguldak günlerce Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bekledi. Önce yeni açılacak yolu yoğun yağışlar nedeniyle sel vurdu ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse yakalanarak karantinaya kapandı. Bu sebepler dolayısıyla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak'a yapacağı ziyaret toplam iki kez ertelendi. Bu yaşananlar sırasında ise Zonguldak teşkilatı karıştı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak ziyaret tarihi teşkilatın içinden planlanandan önce sızdı. Ve fatura kesildi: AKP İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı'yı görevden alındı.

AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında AKP İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı'yı görevden aldı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak’a gelişini erkenden duyuran AKP İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı Zonguldak AKP il teşkilatı içerisinde krize neden olmuştu. 

İl Başkanı Zeki Tosun'un konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantımızı İl Başkanımız Sayın Zeki Tosun Başkanlığında gerçekleştirdik. 5 Şubat Cumartesi günü Genel  Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım'ın katılımıyla ''Zonguldak Kilimli Sahil Yolu ve Toplu Açılış Töreni'ni gerçekleştirdik. Yarım asırlık tarihi projenin hayata geçmesi ile Zonguldak Kilimli arası 5 dakikaya düştü. Şehrimiz bağlantı yolları konusunda büyük değişim ile artık trafiği daha rahat olacak, yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkartmak için tüm çabamızla çalışmaya AK Parti ailesi olarak devam ediyoruz. İl Sekreter Birim Başkanılığı ve Kilimli Koordinatörlüğü görevini yürüten Muammer Avcı'nın yerine, İl Sekreteri olarak Hicran Kuru, Kilimli Koordinatörü olarak Uğur Karaaslan atanmıştır. Kendilerine görevlerinde başarılar dileriz. Toplantımızda aldığımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyoruz."

"SİYASETTİR BU GÖREV DEĞİŞİMLERİ NORMAL"

Muammer Avcı ise görevden alınmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Samimi olarak düşüncem şudur; siyasettir bu, zaman zaman parti içinde görev değişimlerinin olması normal sayılır, bu gibi durumları daha öncede yaşadım, biz motivasyonumuzu davamıza olan bağlılığımızdan ve liderimiz, Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımızın varlığından alıyoruz. Devletimizin imkânlarını, şehrimize getirmek noktasında halkımıza hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” açıklamalarını kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Ocak 2022 günü Zonguldak’a giderek bir dizi açılış ve toplantıya katılacaktı. AKP il teşkilatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi hazırlıklarını tamamladı ama ziyarete günler kala Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Zonguldak AKP il Başkanı Zeki Tosun koronavirüse yakalandı. Teşkilatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretini kaçırmamak için test vermek istemediği iddiaları yayıldı. 

YOLU SEL VURDU

Koranavirüs krizi dindi ama bu sefer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması planlanan Kilimli Sahil Yolu şiddetli fırtına ve sağanak nedeniyle kullanılamaz duruma geldi. Yolu yapan şirket harekete geçti ve 'yola nazar değdi' diyerek işçilere kurban kestirdi. Ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretini uygun olmayan hava koşulları nedeniyle 5 Şubat'a erteledi.

TEŞKİLAT KARIŞTI

Yaşananların sonrasında AKP Zonguldak il yönetiminde kriz yaşandığı ve il başkanlığında Metin Karaduman adının geçtiği iddiaları ortaya atıldı. İl Başkanı Zeki Tosun sorulara "AK Parti'nin İl Başkanı Zeki Tosun'dur, ben kongre ile geldim görevimin başındayım" cevabını verdi.

VE KORONAVİRÜS

Teoman Duralı Tünelleri, Karaelmas Köprülü Kavşak ve Kilimli Sahil Yolu toplu açılış törenini gerçekleştirmek üzere kenti ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse yakalandı ve açılışları videokonferans yöntemiyle yaptı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9398356/ve-fatura-kesildi-akpde-o-isim-gorevden-alindi