Süper Lig haberleri! Doğuhan Aral Şimşir için Trabzonspor açıklaması

Süper Lig'de en yakın rakibinin dokuz puan önünde liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor devre arasında kadrosunu dokuz yeni isimle güçlendirmişti. Bordo Mavililer'in renklerine bağlamak istediği bir başka oyuncu olan ancak transferi gerçekleşmeyen Doğuhan Aral Şimşir hakkında ise önemli bir açıklama geldi.

Midtjylland'da forma giyen 19 yaşındaki gurbetçi futbolcunun menajeri Çağlar Koycu, Danimarka'da yayın yapan B.T. gazetesine verdiği demeçte Karadeniz ekibiyle yürüttükleri görüşmeler hakkında şunları söyledi:

"Umarız Aral için bir rüya olan bu transfer gerçekleşir. Trabzonspor onu en başından itibaren A takımda kullanacak. Kendisini ileride A Milli Takım'da oynayacak bir futbolcu olarak görüyorlar. Ona çok yüksek bir teklifte bulunduklarından büyük bir beklenti içerisindeler. 

Her iki kulübün durumunu da anlıyorum. Her şeyi zorlaştıran da bu. Her konuda anlaşıyorlar ancak Filip Novak satışında yaşadığı kötü deneyim nedeniyle Midtjylland, Trabzonspor'dan garanti ve teminat istiyor. Fakat bunun da Trabzonspor'un bir kerede ödemesi için çok yüksek bir para olduğunun farkındayım. Aral'ı uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorlar.

Trabzonspor bir önceki yönetim kurulunun davranışlarından dolayı cezalandırılmamaları gerektiğini düşünüyor. Geçen hafta ne onlar ne de FC Midtjylland'dan bir hamle geldi. Bu yüzden şu anda bir transfer inanılmaz derecede zor görünüyor. 19 yaşındaki bu çocuk adına üzgünüm. Şimdi sadece takım için savaşması gerekiyor. Umarım Midtjylland ona daha fazla güven gösterir."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9398348/super-lig-haberleri-doguhan-aral-simsir-icin-trabzonspor-aciklamasi