EYT ve KHK konusunda yüreklere su serpen sözler: Merak etmeyin!

Ankara Kuşu isimli fenomen Twitter sayfası EYT ile ilgili son paylaşımında bu konuda düzenleme bekleyenlerin yüreğine su serpti. Ankara Kuşu bu paylaşımında "Kimse EYT’ye sıkıntı çıkartamaz merak etmeyin" diye yazdı.

Hükümete yakın isimlerin de artık sık sık telaffuz etmeye başladığı EYT ve KHK düzenlemesiyle ilgili son kulis bilgisini Ankara Kuşu isimli sosyal medya sayfası duyurmuştu. Ankara siyasetindeki gelişmelerle ilgili duyumları sayfasında paylaşan ve bir çok söylediği gerçekleşen Ankara Kuşu, Son anket çalışmaları sonrası AK Parti’nin hızla oy kaybettiğini ve kaybedilen oyların geri kazanılması için EYT ve KHK konusunda çalışmalar yapıldığını öne sürmüştü.

Bu paylaşımı büyük yankı uyandıran fenomen sayfa yeni bir EYT ve KHK paylaşımında bulundu. Bir takipçisinin “EYT konusunda çok sıkıntı çıkarıyorlar. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim” sorusuna cevap veren Ankara Kuşu, AKP hükümetinin EYT ve KHK sıkıntısı çözerek elindeki son kozu oynayacağını tekrarladı.

"KİMSE EYT'YE SIKINTI ÇIKARAMAZ"

Söz konusu paylaşımında “Kimse EYT’ye sıkıntı çıkartamaz merak etmeyin. Hem af, hem EYT, hem de KHK düzenlemesini 2018’de yapacaklardı. Şimdiye erteleyip son koz olarak bunları çekecekler” sözleriyle EYT ve KHK sorununun çözüleceğine yönelik iddiasını devam ettiren Ankara Kuşu “. Hatta tüm bunlar yetmezse bir tık ötesi de var” diyerek yeni bir beklentinin de önünü açtı

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9396634/eyt-ve-khk-konusunda-yureklere-su-serpen-sozler-merak-etmeyin