AK Partili vekiller, Erdoğan'a resti çekti: "Esnaf şikayetçi..."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün partisinden bir grup milletvekiliyle kahvaltıda buluştu. 2022 başında uygulanan ve vatandaşın büyük tepkisini çeken elektrik faturaları Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a iletildi. 

"ESNAF ŞİKÂYETÇİ"

AK Partili vekiller vatandaşlardan gelen şikâyet ve talepleri Erdoğan’a anlattı. Milletvekillerinin, “Vatandaş en çok kademeli tarifeye tepki gösteriyor. Herkes faturaları gösterip artıştan yakınıyor. Açıkladığınız son düzenleme dikkat çekici ancak vatandaş ‘tatmin edici bir düzenleme olup olmayacağını’ da soruyor. Özellikle esnaf kesimi ‘Mağduruz’ diyor” dediği öğrenildi.

"İCRAATLARI ANLATIN"

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, AK Partili vekillerden gelen bu tepki üzerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Gerek vatandaştan, gerekse esnaftan gelen tepkiler karşısında kayıtsız kalmadık, gerekli düzenlemeyi yaptık. Bundan sonra da ekonomiyle ilgili gereken adımları atacağız. Döviz kurlarında olduğu gibi ekonomideki köpüğü de alacağız. Bu düzenleme vatandaşı ‘tatmin eder mi,’ onu göreceğiz. Aksaklıklar yaşanırsa, yeniden duruma bakıp, değerlendiririz” dediği iddia edildi.

Ayrıca Erdoğan’ın milletvekillerine bir kez daha “Sahaya inin” talimatını verdiği de ifade edildi. Vekillerden “vatandaşlarla aralarına mesafe koymamalarını” da isteyen Erdoğan’ın, “Vatandaşın şikâyet ve taleplerini dinleyin. İktidarın bugüne kadar yaptığı icraatları da anlatın. 20 yıllık iktidarımız boyunca pek çok icraata imza attık. Bunları gerekirse tek tek vatandaşa anlatın” dediği de kaydedildi. 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9367781/ak-partili-vekiller-erdogana-resti-cekti-esnaf-sikayetci