PKK'ya cezalandırma atışları: 34 terörist öldürüldü

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, El Bab’da en az 9 sivili katleden terör örgütü PKK/YPG'den misliyle hesap sorulduğu belirtilerek, "El Bab, Dadat, Cibrin ve Tall Malid bölgelerindeki üs bölgelerimize taciz ateşi açan teröristlere Cizre şehidimiz için cezalandırma atışları yapıldı ve en az 34 terörist etkisiz hale getirildi. 

Böylece Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde toplam 43 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu. Terör örgütü PKK/YPG'nin huzur ve güven ortamını bozma hayallerini boşa çıkarmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız" denildi.

'Toplam 43 terörist etkisiz hale getirildi'

Söz konusu operasyonun detaylarına göre, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları saldırılarının hemen ardından Barış Pınarı Bölgesi'ndeki 6 hedefe yönelik ÇNRA ve havan atışları gerçekleştirdi. Fırtına obüslerinin de kullanıldığı cezalandırma atışlarıyla söz konusu hedefler tahrip edildi. TSK unsurları, Fırat Kalkanı Bölgesi'nde belirledikleri 24 hedefi ise kara ateş destek vasıtalarıyla yaptıkları atışlarla vurdu. Böylece toplam 30 hedefe yapılan 100 civarında atışla 43 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9363421/pkkya-cezalandirma-atislari-34-terorist-olduruldu