FETÖ dosyası Melih Gökçek'in peşini bırakmıyor! Savcıya yalan söyledi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’ye üye olma ve propagandasını yapma suçlamasıyla hakkında suç duyurusunda bulunan ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından görevden istifa ettirilen  Melih Gökçek hakkında yapılan suç duyurularına ilişkin kararını duyurdu.

Gökçek hakkında kovuşturma yapılmasına yer olmadığına ilişkin kararın gerekçesinde FETÖ’nün “henüz silahlı terör örgütü olarak kabul edilmediği” ve bu nedenle paylaşımların “oluşumun sözde liderine duyulan sempatiye binaen yapıldığı” kaydedildi. Bu nedenlerle ortada bir “terör propagandası olmadığı” savunuldu. 

"YALAN BEYANDA BULUNULMUŞ"

Oda TV'de yer alan habere göre, Melih Gökçek hakkında "Parsel Parsel" ve "Vurgun" kitaplarını yazan gazeteci Murat Ağırel ise konuyla ilgili gündem olacak bir açıklamada bulundu. Murat Ağırel, Gökçek hakkında soruşturmanın, bilinenin aksine 2021 yılında değil, 2016 yılında başladığı söylerken, Gökçek'in Savcılık huzurunda yalan beyanda bulunduğunu iddia etti.

Murat Ağırel, şunları ifade etti:

"Savcılığın kararını okuyorum. Ne yazık ki doğru bir karar olduğunu belirtemem. Herkesin hukuk karşısında eşit ve adil olması gerekir.

Melih Gökçek hakkında soruşturma 2016 yılında başlamış bunu da öğreniyoruz.

Ülkemizde binlerce FETÖ yargılaması yapıldı. 'Vurgun' adlı kitabımda FETÖ'nün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde nasıl faaliyette olduğunu, FETÖ itirafçılarının ve o dönemin görev yapan bürokratlarının tanıklığı ile anlattım. Savcılık ifadesinde 'bilgim yok' diye geçiştirilen konuların aylar öncesinde benim hakkımda yapılan suç duyurusunda ayrıntıları ile anlattığını gördüm. Savcılık huzurunda ise 'ben yeni bilgi sahibi oluyorum' diye yalan beyanda bulunulmuş.

Eminim ki bu karara itiraz edilecektir."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9333723/feto-dosyasi-melih-gokcekin-pesini-birakmiyor-savciya-yalan-soyledi