Erdoğan'ın ibretlik dolar kuru konuşması: Bunların hiçbiri oldu mu?

Dolar kuru yeni bir zirveyi daha görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Dolar kuru, dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) PPK toplantısıyla verilen yüzde 14’lük faiz kararı sonrası yükselişini sürdürererek 17,14 TL’yi gördü. Merkez Bankası’nın 5. kez müdahalesiyle dolar kuru saat 15.05 itibarıyla 16,34 TL’ye kadar çekildi. TCMB dolar satarak yaptığı müdahaleye ilişkin, “Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Dolar kurunda yaşanan bu ateşli yükseliş tüm piyasaları altüst etti. Dolarda 17 TL’nin geçilmesiyle birlikte bazı bankalar derhal dolar alım-satım işlemlerini bir süreliğine askıya aldı. Ekonomik kriz günden güne büyürken AK Parti iktidarı yetkililer ise ekonomik durumun iyi olduğuna dair milletle dalga geçer nitelikte açıklamalara imza atıyor.

ERDOĞAN 'BUNLARA GÖRE DOLAR 10 LİRA OLACAK' DEMİŞTİ

Dolar kurunun 17 lirayı aşmasıyla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılında partisinin grup toplantısında yaptığı bir konuşma sosyal medyada gündem oldu. Erdoğan, konuşmasında muhalefete yüklenerek, “Bunlara göre dolar 10 lira olacak, enflasyon %30'u aşacak, bankalarımız tökezleyecekti. Ne oldu? Bunların hiçbiri oldu mu?” ifadelerini kullanıyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8875057/erdoganin-ibretlik-dolar-kuru-konusmasi-bunlarin-hicbiri-oldu-mu