“AB için her türlü kararlılığı gösteririz”

Bakan Ağbal, Türkiye’nin bir devlet politikası olarak öteden beri izlediği Avrupa Birliği’ne (AB) tam üye olma hedefinin politik olarak en önemli öncelikleri arasında bulunduğunu ifade ederek, şunları aktardı:

“Türkiye, AB üyeliğini stratejik hedef olarak görüyor. Önümüzdeki günlerde AB üyeliği noktasında hükümet olarak çok daha kararlı bu meseleye ağırlık veren bir perspektifte çalışmalarımız olacak. Türkiye için AB üyeliği hiçbir şekilde vazgeçilmesi mümkün olmayan stratejik bir hedeftir. Bu üyeliğin gerektirdiği her türlü kararlılık da hükümetimiz tarafından gösterilecektir. Türkiye için ABD stratejik bir politik partnerdir. ABD ile olan güçlü stratejik ilişkilerimiz bugüne kadar nasıl devam ediyorsa, bundan sonra da inşallah artarak devam edecektir.”

“NORMALLEŞME” ARTARAK SÜRECEK!

Ağbal, Rusya ve İsrail ilişkilerinde bir takım sıkıntıların yaşandığını, hükümet olarak bu konuda da gösterdiği kararlılıkla ilişkilerin normalleştiğini aktararak, ilişkilerin normalleşmesinin ekonomik ve siyasal olarak olumlu yönde devam edeceğini söyledi.

- Milli Gazete, bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/883537/ab-icin-her-turlu-kararliligi-gosteririz