Sedat Şahin'e 'Lav' silahı ile saldıracaklardı

Sedat Şahin'in Beykoz'daki villasına düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 11 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 'Sarallar' adlı gruba üye oldukları belirtilen şüphelilerin Sedat Şahin'e yönelik lav silahlı saldırı hazırlığında oldukları öne sürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 19 Mayıs'ta Sedat Şahin'in Beykoz'daki villasına düzenlenen silahlı saldırıyı 'Sarallar' olarak bilinen grubun yaptığını belirleyerek operasyonlar düzenledi.

Yapılan operasyonlarda 11 şüpheli gözaltına alındı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgulamaları tamamlanan 11 şüpheli 'Suç örgütü kurma, yönetme ve üye olma', 'Adam öldürmeye teşebbüs' ve 'Ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

SEDAT ŞAHİN'E LAV SİLAHI İLE SALDIRI PLANLANIYORDU

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları detaylı fiziki ve teknik takip sonucunda 'Sarallar' olarak bilinen grubun, Sedat Şahin'e yönelik yeni bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını ve keşif yaptıkları tespit etti.

Şüphelilere yapılan operasyonda 1 lav silahı, 2 kaleşnikof tüfek ve 382 mermi, 2 el bombası, 3'ü Glock toplam 4 tabanca, şarjör ile mermi, 3 pompalı tüfek ele geçirildi.

DHA

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/883136/sedat-sahine-lav-silahi-ile-saldiracaklardi