Preldzic: Galatasaray'da olduğum için çok mutluyum

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nın yeni transferi Emir Preldzic, sarı-kırmızılı takımda olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

Preldzic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın kendisi için yeni bir başlangıç olacağını belirterek, "Çok iyi bir kulübe geldim. Galatasaray'da olduğum için çok mutluyum. Aslında çok şey de değişmedi, aynı şehirdeyim, aynı insanlarla basketbol oynayacağım. Umarım iyi bir sezon geçiririz." dedi.

Fenerbahçe'den ayrılma sürecinden bahseden Preldzic, şu değerlendirmede bulundu:

"Fenerbahçe ile yola birlikte devam edemeyeceğimiz görüşünde birleştik. Ayrılık tercihi Fenerbahçe ve benim ortak aldığımız bir karardı. Galatasaray'dan transfer teklifi aldım. Ergin Ataman ile milli takımda çalışma fırsatı bulduğum ve takımı iyi tanıdığım için teklifi kabul ettim. Kendisiyle ilişkilerim iyi. Umarım bana güvendiği için onu pişman etmem."

Micov: Avrupa Ligi'nde ilk hedefimiz gruptan çıkmak

Sarı-kırmızılıların Sırp oyuncusu Vladimir Micov, geçtiğimiz sezon ULEB Avrupa Kupası'nı kazandıktan sonra THY Avrupa Ligi'ne katılmayı hak ettiklerini hatırlattı.

Sırp basketbolcu, Avrupa Ligi hedeflerinden bahsederek, "Bu sene Avrupa Ligi'nde ilk hedefimiz gruptan çıkmak olacak. Adım adım ilerleyerek hazır hale geleceğiz. Format değişti ve 30 karşılaşma oynayacağız." şeklinde görüş belirtti.

GalatasarayOdeabankErkekBasketbolTakımı'nınyenitransferiEmirPreldzicsarı-kırmızılıtakımdaolmaktandolayımutlulukduyduğunusöyledi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/882170/preldzic-galatasarayda-oldugum-icin-cok-mutluyum