'Millet size hareket çekecek' demişti! CHP'den Fuat Oktay'a sert yanıt

2022 yılı bütçe görüşmeleri, TBMM Genel Kurulu'nda devam ediyor. 

Zaman zaman tansiyonun yükseldiği görüşmelerde, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı konuşmanın da yankıları sürüyor. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında yaptığı el kol hareketine atıf yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ''Millet size hareket çekecek'' demişti. 

ÖZGÜR ÖZEL'DEN SERT YANIT

Oktay'a yanıt CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. 

Özel, TBMM'de yaptığı konuşmada ''Pişkinliğin de bir sınırı var atanmış cumhurbaşkanı yardımcısı. “Millet hareket çekecek” diyorsun ya… Varsa cesaretiniz getirin milletin önüne sandığı, millet hareketi kime çekecekmiş görelim'' ifadesini kullandı.

Oktay'ın FETÖ ithamlarına da yanıt veren Özel, ''Kolay kolay FETÖ diyor, kolay kolay adi diyor. Her yerde sordum bir kez de burada  soruyorum: Sizin yerinize  manşet atan günü gelirse küfür eden, günü gelirse hedef gösteren gazeteniz  6 farklı zaman 'Şerefsiz bunlar' dedi. 'Darbenin finansörü, Birleşik Arap Emirlikler. 3 milyar verdi diye aynı adam geldi vermedi ama vereceğini söyleyip 10 milyarı gösterdi, sizi dolarla terbiye etti'' şeklinde konuştu. 

''HADSİZ ATANMIŞ''

Özel son olarak ise ''Bu işin bir tarifesi varsa, sana soruyorum hadsiz atanmış: FETÖ'nün Türkiye'ye gelmesinin tarifesi nedir?'' sözlerini sarf etti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8809649/millet-size-hareket-cekecek-demisti-chpden-fuat-oktaya-sert-yanit