İsrail ordusu: Suriye yi kendi tarafımıza çekmeliyiz

İşgalci İsrail ordusundan üst düzey bir yetkili, İsrail yönetiminin Suriye ile masaya oturarak barış sürecini yeniden başlatması gerektiğini söyledi. İsrail‘in Maariv gazetesine konuşan yetkili, son zamanlarda siyasi liderlerin beyanatlarına ters düşen açıklamasında "Suriye ye saygı göstererek bir çıkmaza ulaştık. Şimdi harekete geçerek ilerlemenin tam zamanı" dedi.

Maariv gazetesine konuşan ancak ismi açıklanmayan yetkili, Suriye ile mevcut durumun iyi olmadığının altını çizerken, "Farklı bir şeyler yapmak çok önemli ve şimdi bunu yapmak için fırsat vardır. Siperde oturmaktan tükendik, bir şeyler yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı. İsrailli askeri yetkili, "Şu an Suriyeliler, hangi yöne gideceklerini düşünüyorlar. Şu anki duruşumuzla onları İran‘ın kollarına iteriz(!). Bize baktıklarında bir duvarla karşılaşıyorlar bu yüzden de diğer tarafa yöneliyorlar" dedi.

Siyonist İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Irak Çalışma Grubu‘nun ABD ve İsrail‘e Suriye ve İran ile ilişki kurmaya yönelik tavsiyelerinin ardından yakın gelecekte bunun mümkün olmadığını söylemişti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/839259/israil-ordusu-suriye-yi-kendi-tarafimiza-cekmeliyiz