Bolu'nun otopark sorunu nasıl çözülür? Saadet Partisi çareyi buldu...

Bolu’da son dönemde yaşananlar üzerinden bir video paylaşan Saadet Partisi Bolu İl Başkanlığı, belediye yönetiminin kentin temel sorunları ile ilgilenmesi gerektiğine yönelik kamuoyu ile paylaştığı video büyük beğeni topladı. Kentin en büyük sorunu haline gelen otopark sorununa göndermeler içeren video da ‘Cebimize mi Sokalım Bakan’ notuyla paylaşılan videodan sonra İl Başkanı İsa Sayın, dün basın mensuplarıyla bir araya geldi.

BASIN MENSUPLARINA OYUNCAK ARABA

Düzenlediği toplantıda kentin ana sorunlarına dikkat çeken İsa Sayın, söz konusu belediye yönetiminin bu alanda yeni projeler geliştirmesi çağrısında bulunarak, toplantıya katılan basın mensuplarına oyuncak araba hediye ederek soruna dikkat çekti.

BÖYLE BİR SORUNU NASIL GÖRMEZLER

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, bu çalışma ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarının altını çizerek, “Belediyeyi yönetenler otopark gibi böylesine önemli bir sorunu nasıl görmezler? Bunu kendilerine nasıl dert etmezler? Biz gerçekten hayretle karşılıyoruz. Bugün sokakta ‘Bolu’nun gerçek sorunu nedir?’ diye sorduğumuzda otopark sorunu ilk 3 sorun arasında yer alıyor” diye konuştu.

VATANDAŞ KALDIRIMDA YÜRÜYEMEZ HALDE

Sayın kaldırımların adeta araç istilası altında olduğunu da belirterek, “Bolu’da yerel siyasete bir miladı başlatıyoruz. Yerel siyaset nasıl yapılır, halkın sorun ve sıkıntılarına nasıl çözüm yolu aranır bunları ele alacağız. Bu sorunlara ilk otoparklarla başladık. Otopark sorunu yerelde vatandaşların en öncelikli sorunlarından biri. Bu sorun şehirde araç kullanan ya da kullanmayan herkesin sıkıntısı” ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SIRALADI

Kentin en büyük sorunu haline gelen otopark sorunu ile ilgili çözüm önerilerini de gündeme taşıyan İsa Sayın, “Mevcut durumun analizi ve iyileştirilmesi, dijital ve akıllı otoparklar, Bolu oto apart, büyük otoparklar ve park et devam et sistemi, Bolu park mobil sistemi ve otopark merkezi kontrol sistemi olmak üzere 5 çözüm önerimiz var” dedi. Öte yandan Saadet Partisi Bolu İl Başkanlığı sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir video yayınlandı.

 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8339463/bolunun-otopark-sorunu-nasil-cozulur-saadet-partisi-careyi-buldu