Dorukhan Toköz: Trabzonspor beni seçti, ben de Trabzonspor’u!

Süper Lig’in 14’üncü haftasında oynayacağı Fatih Karagümrük maçı hazırlıklarını sürdüren bordo-mavililerde Dorukhan Toköz, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ligde ikinci devrenin çok önemli olduğunu belirten Dorukhan Toköz, “Her kariyerde inişler çıkışlar olabiliyor. Ben gittikten sonra milli takımda ve Beşiktaş’ta her şey yolunda gitti. En son şampiyonluk yaşadım. Sakatlıkla ilgili hiç bir şey kalmadı. Burada sağlık ekibi, herhangi bir sıkıntım olduğunda ilgileniyor. İyi gidiyoruz, şampiyonluk zor bir şey. İnşallah üstesinden geliriz. Puan farkı olarak öndeyiz ancak ikinci devre çok daha önemli. Çok zor maçlar bizi bekliyor. Önümüzde de çok zor maçlar var. Burada şampiyon olup ondan sonra sonu Avrupa olur inşallah. Burada mesaimizi tamamladıktan sonra, şampiyonluklar gördükten sonra Avrupa’ya gideriz.” şeklinde konuştu.

"UYUM SAĞLAMAK KOLAY OLDU"

Trabzonspor’a ve Trabzon’a kolay adapte olduğunu kaydeden Dorukhan, "Adapte oldum. Ailem de yalnız bırakmıyor. Burada milli takımlardan çok arkadaşım var. Ortam da çok iyi. Arkadaşlarımla beraber arada yemek yiyoruz, yakın oturuyoruz, beraber çay içiyoruz. Ortam olarak da arkadaşlık olarak da çok iyi. Uyum sağlamak, eskiden tanıdığım arkadaşlarım da olduğundan dolayı benim için kolay oldu." sözlerini dile getirdi.

"REHAVETE KAPILMAK İSTEMİYORUZ"

Her maçın çok önemli olduğunu belirten Dorukhan, "Kamuoyunda konuşulanlardan ben çok etkilendiğimizi söyleyemem. Öncelikle işimize bakmamız lazım. Takım arkadaşlarımızla da aramızda böyle konuşuyoruz. Bu rehavete kapılmak istemiyoruz. Maç maç bakıyoruz. Çünkü her maç bizim için çok önemli. O nedenle kamuoyunda çok daha dikkat etmeye çalışıyoruz. Kendi içimizde konsantremizi bozmadan devam ediyoruz. Bir maç kaybedersek farklı yorumlar yapılacak. O nedenle biz iyi giderken de çok dikkat etmeye çalışıyoruz.  Allah korusun bir şey olursa yine yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini de kullandı ve rehavete kapılmak istemediklerini aktardı.

"TRABZONSPOR BENİ SEÇTİ, BEN DE TRABZONSPOR’U"

Birçok takımdan teklif geldiğini anlatan Dorukhan, "Ben ilk sözleşmem bittiğinde Avrupa’ya gitmek istediğimi söylemiştim menajerime. O ara bir sürü takımdan teklif geldi. Hem Avrupa hem de Türkiye içinden. Ama Abdullah hoca ile konuştum. O arada Abdülkadir, Uğurcan ile çok konuştum. Bu sene hocamızın şampiyonluğu çok istediğini, çok iyi takım kuracağını, çok güzel proje olacağını söyledi. Abdullah hocayla çalışmıştım. Ama onun döneminde sakatlık yaşamıştım, yarım kalmıştı. Hoca benimle böyle konuştuğu için, arkadaşlarım da aradı; çok güzel olacağını söyledi. Sağ olsun Trabzonspor beni seçti, ben de Trabzonspor’u seçtim. Çok güzel birliktelik oldu." açıklamalarıyla da transfer sürecine değindi.

"AVRUPA’YA GİTMEK HAYALİM"

Avrupa hayali olduğunu belirten 25 yaşındaki, “Önce Trabzonspor’da başarılı olup, daha sonra önümüzde 5 ay milli takım arası var. Ondan sonra Milli takıma gidip orada formayı almak hepimizin hedefi. Milli takım çok özel bir yer. İnşallah oraya da gidip, ondan sonra Avrupa’ya gitmek hayalim.” dedi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8334867/dorukhan-tokoz-trabzonspor-beni-secti-ben-de-trabzonsporu