Saadet lideri Karamollaoğlu’ndan erken seçim çağrısı… İpin ucu kaçtı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında döviz kurunda yaşanan yükseliş ve ülke ekonomisinin içine girdiği çıkmaz ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Ekonomide pusulanın şaştığını, dengelerin saatler içinde değiştiğini ifade eden Karamollaoğlu, doların 6 TL’den 7’ye çıkması 16 ay, 7’den 8’e çıkması 27 ay, 8’den 9’a çıkması 11 ay, 9’dan 10 TL’ye çıkması 1 ay, 10’dan 11’e çıkması 6 gün, 11’den 12’ye çıkması ise sadece 4 gün sürdü! İpin ucu kaçınca artık saatler etkili oluyor” diyerek, hükûmetin ise bu durumu sadece izlemekle yetindiğini kaydetti.

“BÖYLE BİR MANTIKLA SORUNLAR ÇÖZÜLMEZ”

Dolar kurunda yaşanan bu yükselişe karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz” sözlerine de tepki gösteren Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı tüm siyasi aktörleri bir araya getirip yaşanan bu durumdan kurtuluş yolu aramak yerine muhalefeti sorumlu tutup adeta bir harp ilanında bulunuyor. Bu mantıkla hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. İktidar ciddiyet ister, tehditle, hakaretle, yeni bir “istiklâl harbi” yapıyormuş gibi milleti muhalefete karşı kışkırtmakla sorunları çözemezsiniz. Bu anlayışla devam ederseniz birkaç tane yalaka hariç yarın kimse size destek vermez” değerlendirmesinde bulundu.

“ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYAÇ VAR”

Muhalefet partilerinden yükselen ‘erken seçim’ çağrıları ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, muhalefetin ülkede yaşanan sorunlara karşı iktidarı yetersiz gördüğü için erken seçim istediğini belirtti. Karamollaoğlu, “Bu böyle gitmez. İktidar, politikalarını değiştirmeye, makul bir siyaset zemini kurmaya yanaşmıyor. Böylesi bir ortamda huzura kavuşabilmek için bir zihniyet değişikliği gerekli. Erken seçim bu anlamda ülkemiz için bir kurtuluş vesilesi olabilir” dedi.

“İKTİDARDAN GİDECEKLERİ ZAMAN VAATLERE SARILIYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmenler ile ilgili vaatlerini de eleştiren Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “İktidardan tam gitmeden önce ‘3600 ek göstergeyi vereceğiz. Öğretmenlerle ilgili kanun çıkaracağız’ diyorlar. 19 yıldır neden beklediniz? Görünen o ki, bu arkadaşlar sadece seçime odaklı birtakım vaatler vermeyi ve problemleri çözüyormuş gibi yapmaya çalışıyorlar. Bakın, 2003 yılında bir öğretmen maaşı ile 19,5 çeyrek altın alınabiliyordu, bugün ise bir öğretmen maaşı ile 5 çeyrek altın alınabiliyor. Allah nasip ederse biz iktidara geldiğimiz zaman bu problemlerin tamamını çözeceğiz.”

“ÜLKEYİ KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİZ”

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği Bingöl programlarına da değinen Karamollaoğlu, “İl programlarımızda görüyoruz ki, sorunların ayrıntıları bölgelere göre farklılık gösterse de esasında problemlerimiz ana hatlarıyla aynı. Edirne’deki vatandaşımız da geçinemiyor, Bingöl’deki vatandaşımız da. Bingöl ziyaretimizde bir daha anlaşıldı ki; bölge bizi, biz bölgeyi yakından biliyor, birbirimizi iyi tanıyoruz. Geçmişte Millî Görüş belediyeciliğini tatmış olan illerimiz, o dönemleri özlüyor. Biz de bu özleme karşılık vereceğiz. Arkadaşlarımızla birlikte ülkemizi karış karış gezmeye, vatandaşlarımızın problemlerini ve bizlerden, siyaset kurumundan beklentilerini dinlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“EĞİTİM YAZBOZ TAHTASINA DÖNDÜ”

Basın toplantısına 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak devam eden Karamollaoğlu, eğitim sisteminin yazboz tahtasına döndüğünü ve 19 yıllık iktidar döneminde elle tutulur bir politikanın oluşturulamadığını dile getirdi.

“KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİ NİTELER”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’ın muhalefete yönelik sarf ettiği ve büyük tepki toplayan sözlerine de değinen Karamollaoğlu, “Bir kişinin karşısındakine söylediği kötü sözler kendisini tanımlar. İnsanın kullandığı laf kendini tabir eder. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yapması gereken ilk iş, o kişiyi uzaklaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

“DOLAR İLE İLGİLİ BİR GÖRÜŞME”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan ile gerçekleştirdiği görüşmeyi de değerlendiren Karamollaoğlu, “Türkiye’nin İslam ülkeleri ile ilişkilerini geliştirmesi elzem. Ama son 19 yılda buna yönelik hiçbir adım görmedik. Bugünkü görüşme de tamamen dolar ile ilgili bir görüşme. Ancak bu görüşme sonrası ekonomi düzelecekmiş gibi bir algıya da prim verilmemelidir” diye konuştu.

“ÜLKEYİ KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİZ”

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği Bingöl programlarına da değinen Karamollaoğlu, “İl programlarımızda görüyoruz ki, sorunların ayrıntıları bölgelere göre farklılık gösterse de esasında problemlerimiz ana hatlarıyla aynı. Edirne’deki vatandaşımız da geçinemiyor, Bingöl’deki vatandaşımız da. Bingöl ziyaretimizde bir daha anlaşıldı ki; bölge bizi, biz bölgeyi yakından biliyor, birbirimizi iyi tanıyoruz. Geçmişte Millî Görüş belediyeciliğini tatmış olan illerimiz, o dönemleri özlüyor. Biz de bu özleme karşılık vereceğiz. Arkadaşlarımızla birlikte ülkemizi karış karış gezmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8330331/saadet-lideri-karamollaoglundan-erken-secim-cagrisi-ipin-ucu-kacti