Rydell Poepon: "Beşiktaş'ı parkta yürür gibi yenerler!"

Türkiye'de Boluspor ve Gaziantep FK formaları giyen Rydell Poepon, Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Beşiktaş-Ajax maçı öncesi Siyah Beyazlılar'ı kızdıracak bir yorumda bulundu. Ajax Showtime adlı internet sitesinin sorularını yanıtlayan 34 yaşındaki santrfor, eski takımının normal koşullarda çok rahat bir galibiyet alacağını söylerken şunları kaydetti:

"Beşiktaş'ın stadı bir cadı kazanı. Bir futbolcunun Beşiktaş'a geleceğine dair bir söylenti varsa taraftarlar oyuncunun tüm fotoğraflarının altını 'Beşiktaş'a gel' yorumlarıyla dolduruyor. Ajax ile oynanan ilk maçta Beşiktaş'ta pek çok sakatlık ve koronavirüs vakası vardı. Sonuç olarak en güçlü takımlarıyla oynayamadılar ve Şampiyonlar Ligi'nde şansları kalmadı. Şimdi biraz geri gelmeye başladılar ama Beşiktaş'ta işlerin iyi gittiğini söyleyemeyiz.

Ajax'ın Beşiktaş'a önlem alacağını düşünmüyorum. Bence bu karşılaşmaya diğer maçlardaki gibi yaklaşıyorlar. Ajax artık 'Kim gelirse gelsin, biz hepsiyle uğraşacağız. Kendilerini bize uydursunlar.' diyen bir kabadayılık içinde. Beşiktaş'ın Ajax'a karşı otobüsü erken park edeceğini düşünüyorum. Benim için Türk futbolu bundan ibaret. Benim oynadığım takımdan farklılar ve tabii ki daha iyi oyunculara sahipler. Ama iki takımın oyun stilini karşılaştırmak gerekirse Ajax'ınki çok çok ötede.

Beşiktaş'ın tek şansı geçiş oyununda gibi görünüyor. Onların da olaya böyle yaklaşacağını düşünüyorum. Ajax ileride o kadar çok adamla oynuyor ki kontrataklarda savunmasız kalabilir. Ama Ajax topta o kadar iyi ki en fazla üç-dört pozisyon veriyor. O hâlde Beşiktaş, oyunu değiştirecek bir hamle yapmak zorunda. Ajax normal bir günündeyse parkta yürür gibi kazanır. Skor tahminim ise 0-2."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8325138/rydell-poepon-besiktasi-parkta-yurur-gibi-yenerler