Altın rekor kırdı! Tunç Şatıroğlu, gram altın için yeni hedef verdi

Altın fiyatları hareketliliği artırdı. Gram altın fiyatı dün 569 TL’de rekor kırmasının ardından bugün de 572 TL’ye yükselerek tarihi bir zirveye oturdu. Gram altın fiyatlarından yaşanan rekorlar sonrası altın yatırımcısı hareketliliği merak ediyor. Gram altın daha yükselecek mi sorusu güncelliğini korurken Teknik Analiz Uzmanı Tunç Şatıroğlu’ndan rekor bir seviye geldi.

Gram altın fiyatı için rekor bir seviye veren Tunç Şatıroğlu yatırım tavsiyesi olmadan tahminini paylaştı. Altın fiyatları değerlendirmesinde bulunan Şatıroğlu, gram altın fiyatındaki hedefinin 590 TL sonrasında ise 660 olacağını söyledi. Şatıroğlu, “Altın fiyatları için iyi hava devam ediyor. Cuma günü tekrar bir daha gram altında al sinyali verdi ve bir sonraki hedefim 590 TL olduğunu söylüyorum. Buradan ondan sonrakide 660 olacak gibi görünüyor. Yani gram altında yükseliş devam ediyor.” dedi.

GRAM ALTIN FİYATI İÇİN YENİ HEDEFİ AÇIKLADI

Tunç Şatıroğlu’nun gram altın fiyatı değerlendirmesi şöyle:

“ONS altında 1827 kırılmadan tamamen üzerindeyiz diyemiyorum. Hareketli ortalamaya bakıyorum, haftalıkta aylıkta, günlükte de zaten çıktık. ONS altında 1877 dolardaki, haftalıktaki Ichimokunun geçilmesiyle beraber o 2 bine gidecek olan yükselişin orada başlamasını bekliyoruz. Şuan itibariyle gayet güzel olduğunu söyleyebilirim. Altın fiyatları için iyi hava devam ediyor. Gram altında zaten bir fincan kulp formasyonu vardı. Bunun hakkında da çok atan tutanlar oldu. Cuma günü tekrar bir daha gram altında al sinyali verdi ve bir sonraki hedefim 590 TL olduğunu söylüyorum. Buradan ondan sonrakide 660 olacak gibi görünüyor. Yani gram altında yükseliş devam ediyor. 27 Eylül'de artık alın demiştik, bundan sonra da gidiyor. Burada şunu demek istiyorum. İki şey konusunda hep eleştiri alıyorum birincisi gram altın evet yükseldi ama dolar/TL yüzünden yükseldi. Fark eder mi? Yani gram altına yatırım yapan insan hem ons altına yatırım yapan dolar/TL’ye yapıyor. Birinden kazandıysa fark eder mi yani? O yüzden ons altında yükseliş olmadıysa sayılmaz gibi şeyler komedi. Ons altın zaten uzun zamandan beri düşüşte aslında ons bazında baktığımızda altında öyle bir yükseliş yok deniyor doğru ama gram altında var mı? Var. Ama işte ons altın yerine dolar alsaydık daha çok kazanmaz mıydı? Doğru kazanırdı ama bu buradaki getiriyi buradaki gerçeği buradan al dedikten sonra 27 Eylül’de yani 500’den 569’a kadarlık bu yükselişi de hiçbir şekilde böyle küçük görmeye hakkı vermiyor insanlara.”

GRAM ALTIN İÇİN MERKEZ BANKASI’NA DİKKAT ÇEKTİ

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise, sosyal medya hesabından, “Önümde tek süreç, Merkez Bankası. MB’nin faiz kararı, TL’nin, döviz kurlarının, emtia fiyatlarının gram bazında bazındaki gidişatını belirleyecek. Belirsiz süreçlerde riskler her zaman yüzde 50 yüzde 50 yapılmalı. Zar atmak, ya haz verir ya da ızdırap. Bu işin orta yolu sabır.”  ifadelerini kullandı. 

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8214251/altin-rekor-kirdi-tunc-satiroglu-gram-altin-icin-yeni-hedef-verdi