Davutoğlu kanadında davet şaşkınlığı: Erdoğan ittifak planı mı yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) açılışına eski Başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu da davet etti.

ERDOĞAN İTTİFAKI GENİŞLETMEK Mİ İSTİYOR?

Gelecek Partisi'nin kuruluması sonrasında ilk resmi davet alması “Erdoğan ittifakı genişletmek mi istiyor” değerlendirmelerini beraberinde getirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun davete katılamayacağı, Davutoğlu'nu ise Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın temsil edeceği öğrenildi.

“İKİ YILDAN SONRA İLK”

Odatv'de yer alan habere göre Erdoğan’ın daveti konusunda açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti bayramlaşmalara bile davet etmiyordu. İki yıldan sonra bu ilk” dedi.

Genel Başkan Davutoğlu’nun açılışa neden katılmayacağı bilgisini paylaşan Özdağ, “Bu konu Başkanlık Kurulunda kararlaştırıldı. Sayın genel başkan da benim katılmamı uygun gördü. Zaten kendisi daha önce ufak bir asansör kazası geçirmişti. O yüzden bu tür davetlerde yer alması sağlığı açısından şimdilik uygun görülmüyor” diye konuştu.

“BİZE DE İLGİNÇ GELDİ”

Davutoğlu'nu temsilen açılışa katılacağını belirten Selçuk Özdağ’a Turizm Bakanlığı yetkililerinin ise “Davetiye kişiye özel o yüzden Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılması gerekiyor” şeklinde yanıt verildiği belirtildi.

Selçuk Özdağ, bakanlık yetkililerinin daha sonra aradığını söyleyerek “Turizm Bakanlığı daha sonra arayarak davete benim katılabileceğimi bildirdi. Ben de partimi temsilen AKM açılışına katılacağım” ifadelerini kullandı.

Habarde “Bu daveti nasıl yorumladınız” şeklindeki soruyu da yanıtlayan Özdağ “Başkanlık Kurulu’nda gündeme geldi bu davet. Bize de ilginç geldi” diye konuştu.

“Bundan sonrası için Cumhur İttifakı ile bir temas olur mu?” sorusunu da yanıtlayan Özdağ, “Biz parlamenter sistemi savunuyoruz. Hangi parti bu sistemi tartışacak ve bunun üzerine konuşacaksa oturur değerlendiririz” diye ifade etti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8081730/davutoglu-kanadinda-davet-saskinligi-erdogan-ittifak-plani-mi-yapiyor