Temel Karamollaoğlu: Kahramanlarımızı minnetle anıyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, paylaştığı bir mesajla kutladı. Mesajında istiklâl mücadelesinin kahramanlarını minnetle anan Karamollaoğlu, “Cumhuriyet’in kuruluş ideallerini hayata geçirmek için atılan her bir adımın, gösterilen her çabanın arkasında aziz milletimizin iradesi bulunmaktadır. İşte bu irade, 98 yıl önceki azim ve kararlılığına bugün de aynen sahip olduğunu her vesileyle ortaya koymaktadır. İnanıyorum ki; millet olarak, bulunduğumuz seviyeden bir adım dahi geri gitmeden, bütün kazanımlarımızı sonuna kadar koruyacağız” ifadelerine yer verdi.

Karamollaoğlu, mesajında, “Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklâl aşkıyla, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği istiklâl mücadelemiz, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır” ifadelerini kullandı.

“KAZANIMLARIMIZI SONUNA KADAR KORUYACAĞIZ”

“Bu Büyük Zafer, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır” denilen mesajda, “Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Milletimiz, çok ağır bedellerle, büyük cefa ve zorlukların ardından sahip olunan hür ve bağımsız Cumhuriyet’in değerini çok iyi bilmektedir. Cumhuriyet’in kuruluş ideallerini hayata geçirmek için atılan her bir adımın, gösterilen her çabanın arkasında aziz milletimizin iradesi bulunmaktadır. İşte bu irade, 98 yıl önceki azim ve kararlılığına bugün de aynen sahip olduğunu her vesileyle ortaya koymaktadır. İnanıyorum ki; millet olarak, bulunduğumuz seviyeden bir adım dahi geri gitmeden, bütün kazanımlarımızı sonuna kadar koruyacağız” denildi.

KAHRAMANLARIMIZI MİNNETLE ANIYORUZ

Karamollaoğlu mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kurulduğu ilk günkü azim, inanç ve kararlılıkla, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşına dünyanın en parlak yıldızı olarak girmesi için; bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar olarak, kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiçbir ayrım ve ötekileştirme yapmaksızın, birlik ve beraberlik içerisinde, diyalog ve uzlaşma kültürü temelinde, ‘üstünlerin hukuku’ yerine, ‘hukukun üstünlüğü’nü esas alarak hiç durmadan çalışacak, hep birlikte gayret göstereceğiz. Yaklaşık bir asırdır dünya mazlumlarının sığındığı güvenli liman olan Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin gelecek umutlarının teminatı olduğu gibi, bölgesel ve küresel ölçekte de huzur ve barışın teminatı olmaya devam edecektir. Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklâl mücadelemizin isimsiz nice kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8079246/temel-karamollaoglu-kahramanlarimizi-minnetle-aniyorum