Akaryakıt fiyatlarında fırsatçılık: Benzin yok deyip geri çeviriyorlar

Akaryakıt fiyatlarına sadece son iki günde toplam 72 kuruşluk zam yapıldı. Dolar kuru ve enerji maliyetlerinin artmasıyla akaryakıt fiyatlarına peş peşe gelen zamlar sürücüleri zora sokarken bir yandan da akaryakıt fırsatçıları harekete geçti. Benzin fiyatları, motorin fiyatları ve LPG otogaz fiyatlarına gelen zamlar adeta aldı başını gidiyor.

AKARYAKIT FİYATLARINDA ZAM FIRSATÇILIĞI

Benzin fiyatlarına gelen zamlar yansımadan önce sürücüler motorin, benzin ve LPG otogaz almaya gitti. Akaryakıt almaya giden bazı vatandaşların istasyonlardan “depomuz boş, sistem arızalandı” ya da “tanker gelmedi” gibi yalanlarla geri çevrildiği öğrenildi. 

AKARYAKITA İNDİRİMİ GEÇ YANSITANLAR OLDU

Peş peşe gelen zamların ardından akaryakıtta benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim yapıldı. İddiaya göre, akaryakıta gelen zamları anında pompa satış fiyatına yansıtan bazı istasyonların indirimi de bilerek geç uygulamaya aldığı belirtildi. 

Akaryakıtta zam fırsatçılığı savunması: Art niyetli arkadaş olmuştur

ANKARA, İZMİR VE İSTANBUL’DA BENZİNİN FİYATI

Peşe peşe gelen zamlar tepkiye neden olurken. Bugün gerçekleşen benzin indirime göre İstanbul’da benzinin litre fiyatı 8,42 TL’den, Ankara ve İzmir'de benzinin litre fiyatı 8,51 kuruş olarak satılıyor.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8075236/akaryakit-fiyatlarinda-firsatcilik-benzin-yok-deyip-geri-ceviriyorlar