Dışarıdan müdahaleyi kabul etmeyiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, 10 büyükelçinin çağrılarına tepki göstererek, “Her şart altında elçiliklerin toplu bir şekilde böylesi tavır ve söylemlerini doğru bulmuyorum. Hukuktan ekonomiye, eğitimden sağlığa her alanda uygulanan politikalarla ülkemize dışarıdan müdahale fırsatı vermeyecek üslup kullanmamız elzemdir. Böylesi krizler üzerinden seçmene göz kırpmanın ülkemize hiçbir faydası yoktur” diye konuştu.

“ALIN TERİMİZİN FAİZCİLERE AKITILMASINA SON VERMEYE KARARLIYIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Faiz sebep, enflasyon sonuç” lafını hatırlatan Karamollaoğlu, “ AK Parti sebep, enflasyon sonuçtur. AK Parti sebep; yüksek enflasyon, yüksek döviz kuru, yüksek borç sonuçtur. İsrafta, yolsuzlukta, rüşvette tedbir alınmadığı sürece ekonomi düzelmez.  Paramızın itibarını yeniden sağlamaya, borç batağından hem ülkemizi hem de insanımızı çıkarmaya ve alın terimizin faizcilere akıtılmasına kesinlikle son vermeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

“UMUT DA ÇÖZÜM DE SAADET PARTİSİ’DİR”

Karamollaoğlu, Türkiye’de var olan israf ve borca dayalı ekonomik anlayışın ekonomik sorunların kaynağı olduğunun altını çizerek, Saadet Partisi’nin bu sorunları çözeceğini belirtti. Karamollaoğlu, “İsraf ve borca dayalı ekonomik anlayış nedeniyle ülkemizin boşa akıtılan kaynaklarını üretime ve istihdama yönlendirmeye kararlıyız. Milletimiz bilmelidir ki; kurtuluş reçetesi Saadet Partimizin politikalarında yatmaktadır. Geçmişte yönetimde olduğumuz her döneme bakarsanız umudun ve çözümün Saadet Partimiz olduğunu göreceksiniz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısını, partisinin genel merkezinde gerçekleştirdi. Karamollaoğlu, basın toplantısında, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, Cumhuriyet’in kuruluşunun kutlanacağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, “Yaklaşık yüz yıldır güvenli liman olan Cumhuriyetimizin bugünden sonra da öyle olacağına inanıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

DIŞARIDAN MÜDAHALEYE FIRSAT VERMEYECEK BİR ÜSLUP ELZEMDİR

Geçtiğimiz günlerde 10 büyükelçi tarafından Osman Kavala’nın serbest kalması çağrısına tepki gösteren Karamollaoğlu, elçilerin yaptıklarını doğru bulmadığını vurgulayarak, “Hukuktan ekonomiye, eğitimden sağlığa her alanda uygulanan politikalarla ülkemize dışarıdan müdahale fırsatı vermeyecek üslup kullanmamız elzemdir. Böylesi krizler üzerinden seçmene göz kırpmanın ülkemize hiçbir faydası yoktur. Para, bayrak gibi, milli marş gibi bir ülkenin itibarını, bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı ülkenin itibarıdır. Maalesef ülkemizde paranın itibarıyla birlikte ülkenin itibarı da beş paralık edildi. Erdoğan 2005’te bunları söylemişti. Türk lirası neredeyse oyuncak paralara karşı bile değer kaybedecek kadar güçsüzleşti” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN SIKINTISINI HİÇ HİSSETMİYORLAR

İktidarın ülkenin düştüğü hale karşı yüreklerinin sızlaması gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, söylenen sözler ile böyle bir durumun olmadığını düşündüklerini belirterek, “Bu arkadaşların ülkeyi içine düşürdükleri bu durum nedeniyle yürekleri sızlıyor mu sızlamıyor mu merak ediyoruz! Edalarına baktığımız zaman öyle bir haleti ruhiyeyi taşıdıkları kanaati hasıl olmuyor. Bu arkadaşların herkes memnun, herkesin arabası var, herkesin telefonu var tarzı ifadelerine bakınca vatandaşın sıkıntısını hiç hissetmedikleri anlaşılıyor. En büyük sıkıntı, çözüm arayışlarının olmamasından kaynaklanıyor. Öyle bir dertleri yok maalesef. Bu ülke yabancıların ucuzluk marketi haline geldi ama içinde yaşayanlar aynı alışverişi kendi kazançları ile yapamıyorlar. Önümüz kış ama insanımız kendisi ve çocukları için bir mont, bir bot alamıyor. Vay bizim halimize” dedi.

ALINAN BORÇ PARALAR NERELERE GİTTİ?

Ak Parti iktidarında borçların yüzde 670 arttığının altını çizen Karamollaoğlu, alınarak ve ülkeyi borç altına sürükleyen paraların nereye harcandığını sorarak, “AK Parti iktidarında borç stoku 283 milyar TL’den 2 trilyon 181 milyar TL’ye çıkmış. Bu dönemde yapılan borçlanma tutarı 1 trilyon 897 milyar TL’dir. Aynı dönemde ödenen faiz tutarı toplamı ise 1 trilyon 208 milyar TL’dir. Halimizin perişanlığını ortaya koyan bir tablo. Soruyoruz, alınan bu borç paralar yatırıma gitmedi ise nerelere harcandı? Beş yıllık bilanço bile faiz karşıtı söylemlerine rağmen hükümetin faize göbeğinden bağlı olduğunu açıkça ortaya koymaktadır” diye konuştu.

KURTULUŞ SAADET PARTİSİ’NDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ lafını hatırlatan Karamollaoğlu, “AK Parti sebep, enflasyon sonuçtur. AK Parti sebep; yüksek enflasyon, yüksek döviz kuru, yüksek borç sonuçtur. İsrafta, yolsuzlukta, rüşvette tedbir alınmadığı sürece ekonomi düzelmez.  Paramızın itibarını yeniden sağlamaya, borç batağından hem ülkemizi hem de insanımızı çıkarmaya ve alın terimizin faizcilere akıtılmasına kesinlikle son vermeye kararlıyız” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, Türkiye’de var olan israf ve borca dayalı ekonomik anlayışının ekonomik sorunların kaynağı olduğunun altını çizerek Saadet Partisi’nin bu sorunları çözeceğini belirtti. Karamollaoğlu, “İsraf ve borca dayalı ekonomik anlayış nedeniyle ülkemizin boşa akıtılan kaynaklarını, üretime ve istihdama yönlendirmeye kararlıyız. Milletimiz bilmelidir ki kurtuluş reçetesi Saadet Partimizin politikalarında yatmaktadır. Geçmişte yönetimde olduğumuz her döneme bakarsanız umudun ve çözümün Saadet Partimiz olduğunu göreceksiniz” dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8074211/disaridan-mudahaleyi-kabul-etmeyiz