Erdoğan dün Bahçeli'yle ne konuştu? Abdulkadir Selvi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün sürpriz bir şekilde MHP Lideri Devlet Bahçeli’yle bir araya gelmiş bu görüşme kulisleri hareketlendirmişti. Hükümete yakın olduğu bilinen gazeteci Abdulkadir Selvi’de görüşmenin detaylarını bugünkü yazısında kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesinde neler konuşulacağına dair birbirine aykırı iki görüş ortaya çıktığını belirtti.

Cumhurbaşkanı’nın resmi programında olmadığı için görüşmenin öne çekilmiş sürpriz bir olduğunu belirten Abdulkadir Selvi bu görüşleri şöyle açıkladı:

ERDOĞAN DÜN BAHÇELİ'YLE NE KONUŞTU?

Bu görüşleri okuyucularına aktaran Selvi görüşmenin asıl nedenini ise “Ama doğru olanı Erdoğan, büyükelçilerin sınır dışı edilmesi konusunu değerlendirmek üzere Bahçeli’yi davet etmişti. İki liderin diğer gündem maddesi ise Suriye’ye operasyon konusuydu.” Sözleriyle ortaya koydu
Abdulkadir Selvi yazısında ayrıca Kavala hakkında yapılan görüşmenin sonucunda Bahçeli’nin “krizin tırmandırılmaması eğiliminde olduğu anlaşılıyor.” İfadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8065667/erdogan-dun-bahceliyle-ne-konustu-abdulkadir-selvi-acikladi