Altın uzmanı İslam Memiş yatırımcıyı uyardı! O fiyata düşerse fırsat

Altın uzmanı, ekonomist İslam Memiş, altına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için son yorumlarını paylaşarak altın fiyatları ile ilgili merak edilenlere yanıt verdi. Altın yorumları ile bir çok yatırımcının ilgi odağı olan uzman ekonomist Memiş altın düşer mi çıkar mı analizi yaptı. Gram altın yorumları yapan başarılı uzman ekonomist, 'altın alacaklar dikkat!' diyerek ekim 2021 altın fiyat tahminlerinde bulundu. Altında yeni dip seviyesine dikkat edilmesi gerektiğini ve şu an ki fiyatların oldukça yüksek bir seviyede olduğunu söyleyen Altın uzmanı, “cebinizin dostu” olarak zarar etmeyin diyerek altın konusunda tavsiyelerini bir bir sıraladı.

Dolar 10 liraya, altın 600 liraya doğru koşar adım ilerliyor. Faiz indirimi ile birlikte her sabah ayrı bir rekor kıran altın ve dolar birlikte yükselirken, Türk lirası ise tarihinde görmediği bir değer kaybı yaşıyor. Fakirleşiyoruz. Her geçen gün cebimizdeki paranın alım gücü gerçek enflasyon yüzde 40'lara kadar çıkarak düşüyor.

Sıradan vatandaşlar olarak ise biz, bu kasırgadan ve ekonomik krizden nasıl yara almadan çıkabileceğimizi tartışır hale geldik. Önceki zamanlar gibi  devir para kazanma devri değil, devir elindekini koruma ve sahip çıkma devri.

Altın uzmanı, ekonomist İslam Memiş, "Doların artmasıyla birlikte gram altın yıl sonunda 580-600 seviyesini görebilir. Ons altın tarafında önümüzde 1-2 hafta geri çekilme olur, sonrasında yükseliş sürer diye düşünüyorum. Yıl sonunda ise 1880 seviyelerini görecektir. Gram altın dolar kurundan aldığı destekle 556 seviyesine kadar yükseldi. Kısa vadede doların hızlı yükselmesi gram altını da yükseltti. Kısa vadede bir düzeltme/geri çekilme olabilir fakat bunların kalıcı olacağını düşünmüyorum. Doların yıl sonuna kadar 9.80-10 seviyesine kadar yükselmesi muhtemel, bu nedenle gram altın yıl sonunda 580-600 seviyesini görür” ifadelerini kullandı. Peki, bu fiyatlardan altın alınır mı? Altında dip seviyesi neresi? Altın uzmanı, ekonomist İslam Memiş bu soruların cevaplarını verdi.

Altında dip seviyenin 520 TL olduğunu söyleyen Altın uzmanı, ekonomist İslam Memiş, bu rakamlara gelindiğinde alım fırsatı olabileceğini ancak çok fazla bu rakamda kalmayacağını dile getirerek, “Altında yön yukarı. Kısa vadede bir düşüş olsa kısa vadede 600’ü göreceğimizi düşünüyorum…” ifadelerini kullandı.

Altın uzmanı, ekonomist İslam Memiş'in görüşleri özetle böyle. Peki, siz İslam Memiş altın yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi lütfen yorum bölümünden bizimle paylaşır mısınız?

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8059253/altin-uzmani-islam-memis-yatirimciyi-uyardi-o-fiyata-duserse-firsat