Meteoroloji’nin hava durumu raporu: Bugün istanbul’a yağmur yağacak mı

Hafta sonu vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında hava durumu raporu oluyor. İzin gününü evde geçirmek istemeyen vatandaşlar illerine göre hava durumu raporunu internetten sorgularken Meteoroloji vatandaşı bu hafta sonu için uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son veriler ışığında ülkemizde en çok vatandaşın yaşadığı Marmara bölgesi için şu bilgileri sizlere aktarıyoruz.

Trakya'nın kuzeyinden başlamak üzere, akşam saatlerine kadar Marmara bölgesinde sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre Kuzey kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Trakya'nın kuzeyinden başlamak üzere, akşam saatlerine kadar Marmara, Batı Karadeniz, İç Ege'nin kuzeyi İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Orta Karadeniz'in batısının sağanak yağış bekleniyor.

Marmara Bölgesi rüzgarın ise  kuzeydoğu yönünden 40 ile 70 kilometre hızında kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Yetkililer vatandaşları sel, su baskını ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

İşte Marmara Bölgesi için beklenen hava sıcaklığı ve yağmur durumu:

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Pazar sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Pazar sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı. Yağışların öğle saatlerinden sonra merkez ve doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAFTA İÇİ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji'nin 5 günlük hava tahmin raporu haritasına göre 25 Ekim Pazartesi, 26 Ekim Salı günü de  hafta sonu etkili olan yağmur kendisini yer yer gösterecek. 27 Ekim Çarşamba ve 28 Ekim Perşembe iste Metoroloji’ye göre Türkiye genelinde sağanak yağış beklenmiyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/8057205/meteorolojinin-hava-durumu-raporu-bugun-istanbula-yagmur-yagacak-mi