Şerafettin Kılıç: Feryatlara şahidiz ve bunları çözmeye de talibiz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, düzenlediği bir basın toplantısıyla gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığında medya mensuplarıyla bir araya gelen Şerafettin Kılıç, Türkiye’nin sorunların içinde değindiğini belirtti. Ekonomik sorunları işaret eden Şerafettin Kılıç yaptığı açıklamalarda Saadet Partisi’nin ülke gündemindeki sorunlara getirdiği çözüm önerilerine de değindi. 

Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, “Başta hayat pahalılığı, gelir düşüklüğü ve işsizlik olmak üzere, ciddi bir ekonomik problem yığını var. İktidarda bulunanlar sıkıntı çeken insanlarımızın feryadını görmezden, duymazdan geliyor olabilir. Ancak biz Saadet Partisi olarak bu feryatlara şahidiz ve bunları çözmeye de talibiz” diyerek Millî Görüş’ün sorunlara getirdiği çözüm önerilerini sıraladı.

“HEP BAŞKALARI SUÇLU, HEP BAŞKALARI KABAHATLİ”

İktidarın sorunlardan kaçtığını belirten Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, “İktidarın çok karakteristik bir özelliği var. Ülkede küçük veya büyük hangi problem varsa mutlaka başkalarını suçluyorlar. İyi güzel de iktidar sorun çözme makamıdır. Ancak çok ilginçtir ki, her gün çılgınca artan hayat pahalılığından, temel ihtiyaçlara yağan zamlardan, bozulan adalet terazisinden, eğitimin tıkanan sistemsel sorunlarından, dış politikada giderek daha da itibar kaybeden görüntümüzden ne hikmetse bir tek iktidar sorumlu değil. Soğan-patates zamlandığında soğancılar suçlu oldu. Fiyat artışları durmak bilmez hale gelince marketler suçlu oldu. Yurtlardaki ciddi kontenjan yetersizliği sonucu barınma sorunu yaşanınca gösteri yapan öğrenciler suçlu oldu. Her defasında daha garip bir lobi icat ediliyor. Hep başkaları suçlu, hep başkaları kabahatli. Gördüğünüz gibi bir tek iktidarın hiç suçu ve sorumluluğu yok. Kendileri gibi düşünmeyenler, en ufak bir itirazda bulunanlar, hakkını talep edenler ise hain” ifadelerini kullandı.

“BAHANELERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR”

Ülkenin çok değerli zamanlarının ve imkânlarının yaşanan sorunlar içinde ziyan olduğunu kaydeden Şerafettin Kılıç, “ Cumhurbaşkanlığı sisteminin en büyük vaadinin mazerete yer olmaması olduğunu söylüyorlardı. Halktan ne yetki istedilerse verildi. Milletten istedikleri her yetkiyi aldıklarını, artık mazerete yer olmadığını kendileri ilan etti. Üzerinden üç yıl geçti, değişen bir şey olmadı. Bahanelerin ardı arkası hala kesilmiyor. Görünen o ki milletten her yetkiyi alırken sorumluluğu da almak unutulmuş. Bütün yetkiler iktidarda, her türlü sorumluluk muhalefette kalmış” şeklinde konuştu.  Şerafettin Kılıç, “Başta hayat pahalılığı, gelir düşüklüğü ve işsizlik olmak üzere, ciddi bir ekonomik problem yığını var. Hükümetin görevinin insanların yaşam standartlarını yükseltmek, hayat pahalılığı için somut ve kalıcı çözümler uygulamaktır. İktidarda bulunanlar sıkıntı çeken insanlarımızın feryadını görmezden, duymazdan geliyor olabilir. Ancak biz Saadet Partisi olarak bu feryatlara şahidiz ve bunları çözmeye de talibiz” diyerek Millî Görüş’ün sorunlara getirdiği çözüm önerilerini sıraladı.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7995843/serafettin-kilic-feryatlara-sahidiz-ve-bunlari-cozmeye-de-talibiz