HSK üyesi Kocabay'dan istifa açıklama! Dikkat çeken Bahçeli detayı

Kocabey, " HSK üyeliği görevimden Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa etmiş bulunmaktayım. Gelinen aşamada verdiğimiz kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

İki dönemden bu yana Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğini yürüten Hamit Kocabey dün görevinden istifa etti. 2017'de Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilen Kocabey, 26 Mayıs 2021 tarihinde bu göreve ikinci kez gelmişti.

2006 ile 2017 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve Devlet Bahçeli'nin avukatlığını yapan Kocabey, 2017'de TBMM tarafından HSK üyeliğine seçilmişti.

Kocabey, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"TBMM tarafından seçilmiş olduğum HSK üyeliği görevimden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa etmiş bulunmaktayım. Dünden bu yana binlerce güzel söz ve temenni duyduk, herkese şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığımız 4,5 yılda binlerce insanın hayatına dokunduk, devletin ve milletin hukukunu gözeterek mücadele verdi. Hayatımız boyunca bulunduğumuz noktada hiçbir yanlışa göz yummadık. Gelinen aşamada verdiğimiz kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7978876/hsk-uyesi-kocabaydan-istifa-aciklama-dikkat-ceken-bahceli-detayi