Özdağ'dan Alçı'ya şok sözler: Toplumsal gerilimin mimarlarındansınız

Habertürk TV'de canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Nagehan Alçı‘ya “Ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından biri olarak görüyorum” dedi.

Nagehan Alçı parlamenter sistemle ilgili Ümit Özdağ’a “Siyasi suikastlar olabilir iddiasını konuşunca siz vahim bir takım iddialar ortaya attınız. Şimdi ben bir iki yazı yazmıştım geçtiğimiz hafta parlamentarizmle ilgili. Türkiye’nin mevcut kutuplaşması, gerilimi giderek arttırabilir. Siyasi suikastı kastetmedim. Öyle bir şey de öngörmüyorum, kendi adıma bu açıklamayı yapayım ama toplumsal gerilim artarsa karşılıklı seçim atmosferinde çatışmalar yaşanabilir. O yüzden muhalefet, parlamenter sisteme geçmek istiyorsa bir şekilde iktidarı ikna etmeli ve bu seçimlerden önce birlikte oturarak bir yol aranmalı demiştim. Siz de parti programınızda çok güçlü bir şekilde parlamenter sisteme geçişi yazdınız. Dolasıyla sizin sistem değişikliği ile ilgili öngörünüz ne denir? Nasıl bir yol haritanız var? Bu değişiklik sizce nasıl olacak?” şeklindeki sorusunu sordu.

ÖZDAĞ: TOPLUMSAL GERİLİMİN MİMARLARINDAN BİRİSİNİ

Özdağ, Nagehan Alçı'nın sorusuna “Nagehan Hanım. Doğrusu sizin bu tespiti yapmanızı değerli buluyorum. Türkiye’nin toplumsal geriliminin zirvesini yaşadığını ifade etmeniz önemli çünkü ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum” şeklindeki ifadeleri kullandı.

Özdağ'a tepki gösteren Alçı ise “Siz benim hakkımda çok ağır şeyler söylediniz. Bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Ben sizin bir masum Afgan bakkal açtı diye onu fotoğraflayıp hedef göstermenizi ne de ‘Obez Suriyeliler’ diye ırkçı paylaşım yapmanızı burada dile getirmiyorum” şeklinde karşılık verdi.

ALÇI: DAR KADRONUZA BENİM ÜZERİNDEN MESAJ VERMEYİN

Nagehan Alçı ayrıca, “Çok ağır şeyler söylediniz, bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Siz kendi, küçük, dar kadronuza benim üzerinden kendinizi dinletmek için bir şey söylemeye çalışıyor olabilirsiniz. Ben size son derece büyük bir saygı içinde oturdum ve partinizi tebrik ettim, sükunet içinde sorularımı sormak için buraya geldim” diyerek tepki gösterdi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7969799/ozdagdan-alciya-sok-sozler-toplumsal-gerilimin-mimarlarindansiniz