Aile kurumu hedeften inmiyor

Cinsiyetsiz birey, ailesiz toplum ve LGBTİ sapkınlığı konularını gündemde tutmak amacıyla son olarak İzmir Barosu’nda skandal bir seminer düzenlendi. Dün gerçekleştirilen “LGBTİ+101 İnteraktif Atölye” başlıklı seminer, İzmir Barosu üyesi avukatların tüm itirazlarına rağmen gerçekleştirildi.

İstanbul Sözleşmesi kaldırıldı ancak izleri silinemedi. Toplum mühendisliği projesi olan İstanbul Sözleşmesi’yle birlikte aile kurumu erozyona uğratılmış, cinsiyetsiz birey, ailesiz toplum ve LGBTİ sapkınlığı konuları gündeme gelmişti. Son olarak İzmir Barosu’nda “LGBTİ+101 İnteraktif Atölye” başlığı altında dün bir seminer düzenlendi. Geçtiğimiz yıllarda da benzer seminerlere imza atan İzmir Barosu, gelen tepkilere rağmen etkinlikleri iptal etmemişti. Bu yıl da İzmir Barosu’na kayıtlı birçok avukatın tepki göstermesine rağmen düzenlenen seminer, aile kurumunun nasıl hedef alındığını gösteriyor.

“LGBTİ KURULUŞLARININ ÇALIŞMALARI ÜLKEMİZDE DE YAYGINLAŞMIŞTIR”

İzmir Barosu’nun düzenlediği seminerle ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Avukat Turhan Tutumlu, “Küresel emperyalistlerin, silah zoruyla yapamadıkları, hedef ülkelerin ekonomi, kültür ve ahlaki yapısını çökertmeye yönelik bir kısım faaliyetler yaptığı hepimizin malumudur. Bu faaliyetler kapsamında, toplumumuzun en temel değeri olan aile yapısını, ahlaki ve manevi yapısını tahrip etmek için bize göre, cinsel sapıklık ve psikolojik rahatsızlık ve insan fıtratına aykırı hemcinsleriyle cinsel yaklaşmayı meşrulaştırmaya çalışan LGBTİ adı altında faaliyet gösteren kuruluşların çalışmaları ülkemizde de yaygınlaşmıştır. Bunu da insan hakları kapsamında ve cinsel tercih gibi masum ifadeler altında yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

“AİLE KURUMUNUN TEMELDEN SARSILDIĞI KUŞKUSUZDUR”

Manevi değerlerin hiçe sayılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Av. Tutumlu, “Bizim anlayışımıza göre, kişinin cinsel tercihini, Yüce Yaratıcımız yapmıştır. Maalesef bu gibi kuruluşların faaliyetlerinin aile kurumunun temelden sarsılmasına ve insan neslinin devamının tehlikesine sebebiyet verdiği kuşkusuzdur. Tarafımıza gönderilen mesajda; LGBTİ+101 temel kavramlar konulu tek oturumluk seminer yapılacağı duyurulmuştu. Muhtevasını bilmediğimiz seminerde muhtemelen LGBTİ meşrulaştırıcı konuşma ve yazışma yapılacak. İzmir Barosu üyesi bir avukat olarak, bu etkinliği doğru bulmuyorum” şeklin konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN, İNSAN DEĞİL MÜŞTERİ, MİLLET DEĞİL PAZARDIR”

Avukat Mustafa Halit Çelik ise manevi değerlerin hedef alındığını belirterek, “Yeryüzünü talan ederek kendilerine ışıltılı bir dünya oluşturmak isteyen sömürgeciler için din, ahlak, aile dâhil hiçbir kutsalın önemi yoktur. Emperyalizmin ön kolu kapitalizm yeryüzündeki tüm toplumların kültürünü de hedef almış ve sadece kendi bireysel yararını düşünen, çıkarcı, hazcı, bencil kişilerden oluşan kitleler oluşturma amacındadır. Onlar için önemli olan, insan değil müşteri, millet değil pazardır. Bunun sağlanması için kutsalı, ahlakı, milli değerleri olmayan toplumlar oluşturulmalıdır” diye konuştu.

“TOPLUMSAL DEĞERLERE SAYGISIZLIK”

Mustafa Halit Çelik, “Eşcinsellik de bizim toplumsal değerlerimizle, medeniyetimizle bağdaşmayan, toplumu çürütücü bir olgu olup Batı tarafından LGBT çalışmaları ile olağanlaştırılmaya çalışılmaktadır. Baronun hangi hukuksal bir gerekçe ve anlayış ile bu konuda atölye çalışması yaptığını anlamış değilim. Eşcinsellik insan hakları hinterlandında gündem konusu da yapılamaz. Bunun yaygınlaştırılmasına yönelik yapılacak etkinlik toplumsal değerlere saygısızlık olacaktır” diyerek İzmir Barosu’ndan birçok avukatın “LGBTİ+101 İnteraktif Atölye” seminerinden rahatsızlık duyduğunu belirtti.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7968823/aile-kurumu-hedeften-inmiyor