İrfan Buz: Bu hafta içeride 3 puan almak istiyoruz!

Son haftalarda aldığı mağlubiyetlerle ligde alt sıralara gerileyen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da, pazar günü oynanacak olan Hatayspor maçının hazırlıkları sürüyor.

4 haftadır alınan mağlubiyetler sonrası tepki gösterilen takımın teknik direktörü İrfan Buz ise antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

Buz, “Malatyalıları seviyoruz biz. İlk kez bu takıma geldiğimizde, hatırlıyorum; 7 müsabakada 5 puan alınmıştı, kümede kaldık ve hatta play-off’a kadar çıkacaktık. İkinci senemizde takım Süper Lig'e çıktı. Üçüncüde de takımı ligde bıraktık. Zaman zaman böyle dalgalanmalar oluyor, onlar da haklı tabii ki; biz de cevap vermek zorundayız. İnanın bir tane iyi skor aldığımız takdirde çok daha iyi olacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Kazanamadıkları için üzgün olduklarını da ifade eden Buz, “Biz de bunun bilincindeyiz, tabi ki üzülüyoruz. Bu hafta içeride 3 puan almak istiyoruz. Taraftarların da arkamızda olduğunu biliyoruz, inanın çok istiyoruz. Allah’ın izniyle bu hafta sonuç almak durumundayız." açıklamasını yaptı.

Zaman zaman oyunda sistem değişikliğine gittiklerini de dile getiren deneyimli teknik adam, "Oyunumuzu geliştirmek istiyoruz, skora ihtiyacımız var. Bunun da bilincindeyiz. Her zaman dediğim gibi, Malatyalıları sevindirmek istiyoruz. Yönetimle her zaman istişare halindeyiz. Oyunumuzun skora yansıması gerekiyor." dedi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7854428/irfan-buz-bu-hafta-iceride-3-puan-almak-istiyoruz