AKP'de iç savaş kızılştı! Bülent Arınç'ı eleştiri yağmuruna tuttular

AK Parti  Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu partisinin danışma toplantısında, dikkat çeken bir çıkışta bulunarak AK Parti kurucularından olan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı eleştiri yağmuruna tuttu. AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nın Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan 107. Danışma Meclisi’nde konuşan AK Partili vekil Katırcıoğlu, isim vermeden Arınç'ı eleştirdi.

BÜLENT ARINÇ: DİNDAR İNSANLARIMIZIN TERSİNE DÖNECEĞİNİ GÖRECEKSİNİZ

Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde TV5'te katıldığı bir programda, “Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz. Çünkü onlar dini böyle hamaset kokulu konuşmaların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar. Eğer onda bir eksilme görüyorsa, din, iman, vatan, millet, bunlar bir kenarda durur, onlara saygısını eksik etmez ama değer yargıları tamamen değişebilir” diye konuşmuştu.

'DİNDARLAR YANİ MİLLETİMİZ DAVASINA, ÜLKESİNE MİDESİNDEN DEĞİL GÖNÜLDEN BAĞLIDIR'

AK Parti kurucusu Arınç’ın bu açıklamasına Katırcıoğlu, Danışma Meclisi kürsüsünden sert tepki gösterdi.

AKP'li vekil Katırcıoğlu şöyle konuştu:

“Bugünlerde bir umutsuzluk tablosu, bir karanlık tablo, motivasyon düşürmeye yönelik her taraftan söylemler var. Bunlardan birisi de belki, bunu çok önemsiyorum ağırıma gidiyor. Diyor ki birisi çıkıp 'dindarlar, cebine giren ve çıkan paraya göre siyasi tercihlerini belirleyecek' diyor. Bunu söyleme cüreti gösteriyor. Ben de buradan huzurlarınızda diyorum ki dindarlar; yani milletimiz davasına, ülkesine midesinden değil gönülden bağlıdır.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7853572/akpde-ic-savas-kizilsti-bulent-arinci-elestiri-yagmuruna-tuttular