Aşı zorbalığında son nokta! Öğrencileri isim isim fişlediler

AK Parti hükümeti tarafından her ne kadar koronavirüs aşısı için gönüllülük esas alınıyor şeklinde açıklamalar gelse de aşı yaptırmayanlara yapılan fişleme ve mobing uygulamaları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bunun son örneği Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 31.08.2021 tarihli genelgede “Aşılama çalışmaları gönüllük esasına göre yürütülmeye devam edilmekle birlikte aşıya karşı tereddüt içerisinde olan kesimlerin kaygı ve tereddütlerini gidermeye yönelik bilgilendirme ve rehberlik faaliyetlerine ağrılık verilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verilse de bilgilendirme faaliyetlerinden daha eğitim hakkını engelleme ve fişleme yöntemine başvuruldu.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDE BAZI ÖRENCİLER ‘AŞISIZ’ ŞEKLİNDE FİŞLENDİ

Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde aşısız ve eksik aşılı öğrenciler listeler halinde teşhir edilerek ayrımcılığa maruz bırakıldı. Yapılan bu uygulama karşısında neye uğradığını şaşıran öğrenciler kendilerine gösterilen genelgelerin Anayasa'ya aykırı olduğunu metinde öğrenci kelimesinin dahi geçmediğini öne sürdüler. Öğrenciler daha sonra derslere alınmadıkları gerekçesiyle Konya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurunda bulundu.

 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7852008/asi-zorbaliginda-son-nokta-ogrencileri-isim-isim-fislediler