Kuvvet Komutanlıklarının sosyal medya hesapları kaldırıldı

2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları  Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanmıştı.

Kararnamede, "Genelkurmay Başkanlığı ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Milli Savunma Bakanına bağlıdır. Cumhurbaşkanı gerekli gördüğünde Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları ve bağlılarından doğrudan bilgi alabilirler, bunlara doğrudan emir verebilir. Verilen emir herhangi bir makamdan onay almaksızın derhal yerine getirilir. Genelkurmay Başkanı ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları Milli Savunma Bakanına ayrı ayrı bağlı ve sorumludur. Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlıklarının teşkilatı Milli Savunma Bakanlığı kadro ve kuruluşunda gösterilir" ifadelerine yer verilmişti.

KUVVET KOMUTANLIKLARININ HESAPLARI KAPATILDI

Söz konusu kararnameden üç yıl sonra Kuvvet Komutanlıklarına ait sosyal medya hesaplarının da kapatıldığı ortaya çıktı.

Daha önce sosyal medyada Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri ile ilgili bilgiler verilen hesapların ortadan kaldırılarak sadece Genelkurmay’a ait @TSKGnkur hesabının bırakılması dikkat çekiyor.

Ana hesap olarak ise Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı @tcsavunma hesabının kullanıldığı, bütün paylaşımların oradan yapıldığı belirtiliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7842828/kuvvet-komutanliklarinin-sosyal-medya-hesaplari-kaldirildi