Yetim çocuklar boğazda buluştu

Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde düzenlenen programa Yetim Vakfı Başkanı Murat Yılmaz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve 50 yetim çocuk ile anneleri katıldı.

Yetim Vakfı, çocukları açık havada eğlenmeleri ve moral kazanmaları amacıyla Valide Sultan Gemisi’nde “Tayfa Hazır” etkinliğinde bir araya getirdi. Fatih ve Balat’ta ikamet eden psiko-sosyal destek kapsamındaki yetimler, anneleriyle birlikte etkinliğe katıldı. 50 çocuğun iştirak ettiği programda, çocukların eğlendiği ve oynadığı etkinlikte sanat etkinlikleri, oyunlar, palyaço, yüz boyama etkinlikleri yer aldı. Çocuklarla, çay ve simit eşliğinde boğaz turu yapıldı.

“AMACIMIZ TANIMAK, TANIŞTIRMAK”

Tayfa Hazır çocuklarla buluşan, hem annelerine hem de çocuklara seslenen Yetim Valfı Başkanı Murat Yılmaz, “Bahar aylarında, Ramazan’da veya Dünya Çocuk Hakları Günü’nde gerçekleştirdiğimiz yetim buluşmalarını, bu defa yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte çocuklara moral olması amacıyla düzenlendik. Buradaki amacımız; çocukların toplumla kaynaşması, birlikteliği, hem onların toplumu tanıması hem de toplumun onları tanımasıdır. Amacımız hem tanımak hem tanıştırmaktır. Bunun yanında toplum içinde özgüvenle hareket edebilme, bir başkasıyla iletişim kurabilme, birlikte bir grup olarak çalışma gibi yeteneklerinin de gelişmesini arzu ediyoruz. Peygamber Efendimiz de çocuklarımı çok severdi. Zaten İslam da çocuklarımızın sayesinde yükselmiştir. Bizler vakıf olarak çocuklarımızın hayatı tanıyan seven bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile ‘iyiliğe doğru kanatlansın dünya’ diyoruz. Hepiniz iyi ki vardınız Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7838011/yetim-cocuklar-bogazda-bulustu