Hayırlı Cumalar... En güzel resimli hayırlı cuma mesajları

Hayırlı Cumalar... Cuma günü, Allahü Teala Hazretlerinin en mübarek günlerinim başından gelir. Bu hayırlı günde sevdiklerinizin Cumasını tebrik edebilir, onlarla bir araya gelebilir ve sizler için derlediğimiz 'En Güzel Resimli Hayırlı Cuma Mesajları'nı gönderebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz 'Hayırlı Cuma' görsellerini Facebook, Twitter, Instagram ve sosyal ağlardan paylaşabilirisiniz... Hayırlı Cumalar...

Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve Müslüman olarak bizim canımızı al.” (Araf-126)

Ey iman edenler Sabrederek ve Namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara-153)

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle duâ ederdi: Allah’ın gazabından, kullarının şerrinden, Şeytanlarından vesveselerinden ve (onların) bana uğramalarından, Allah’ın tam kelimelerine sığınırım. (Ebu Davud, Tıb,19)

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurdu: "Cum'a gecesi veya cum'a günü vefat eden hiçbir müslüman yoktur ki, Allah onu kabir fitnesinden korumamış olsun." (Tirmizi, Cenaiz, 72, (1074).

Rabbim! Bağışla, Merhamet et. Çünkü sen Merhamet edenlerin en hayırlısısın. (Mü’minûn-118)

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurdu: İmân, yetmiş küsur derecedir. En üstünü "Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)" sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Hayâ da imândandır. (Buhârî, Îmân, 3; Müslim, Îmân, 57, 58)

Kim iman eder ve kendini düzeltirse onlara korku yoktur Onlar mahzun da olacak değillerdir. (Enam-48)

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurdu: "Ümmetim içinde beni en çok sevenlerden bir kısmı benden sonra gelenler arasından olacak: Mallarını ve ailelerini feda pahasına, beni görmeyi arzu edecekler." (Müslim, Cennet (2832)

Hazreti Ömer Radiyallahu Anhü şöyle buyurdu: Bana hatamı söyleyenden Allah razı olsun. 

Allah’a çağıran, Salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben Müslümanlardanım” Diyenden daha güzel sözlü kimdir. (Fussilet-33)

Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurdu: “Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya dinleyen ol ya da ilmi seven ol. Fakat sakın beşincisi olma. Yoksa helak olursun.” (Taberânî, Beyhakî)

- Milli Gazete, Helal Hayat bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7831592/hayirli-cumalar-en-guzel-resimli-hayirli-cuma-mesajlari