İstanbul'da kapanan okul var mı? İl Milli Eğitim Müdürü açıkladı

Pandemi nedeniyle iki yıldır eğitime ara verilmişti. 6 Eylül'de 81 ilde yüz yüze eğitime başlanmıştı ancak, 200'ü aşkın derslikte koronavirüs vakası görülmesiyle bu dersliklerde yüz yüze eğitim durmuştu. 

Pandemi gölgesinde yüz yüze gerçekleştirilen 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında iki hafta geride kalırken İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı okullardaki son durumu değerlendirdi. Yazıcı, "İstanbul'da karantina sebebiyle tamamen kapalı okul yok. Sayı düzenli olarak değişiyor ancak korkutucu sonuçlara ulaşılmadı" dedi.

TRT Haber’e konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, şunları söyledi:

"Okullarımızın uyum haftası ve genel eğitim öğretimin başlamasıyla denetimleri yapıldı, enfeksiyondan ve salgından korunma anlamında bilgilendirmesi yapıldı. İstanbul’umuza 6 bin destek personeli de görevlendirilerek okullarımız güçlendirildi. Meslek liselerimizin ürettiği maske ve dezenfaktanlar dağıtıldı.

İstanbul’da karantina sebebiyle tamamen kapalı okul yok. Sayı düzenli olarak değişiyor ancak korkutucu sonuçlara ulaşılmadı.

Bir öğrencide vaka tespit edildiğinde okulların girişinde en az 2 kez ateş ölçümü ve semptom kontrolü yapılıyor öğretmenler dahil. Teneffüslerde sınıf üzerinde tutulmaya gayret ediliyor. Okulların temizlenmesi ve havalandırılması sistematik olarak yapılıyor. Öğretmenlerimizin aşılanmaya olan duyarlılıkları çok anlamlı. Bu zaten aşılanma oranlarına da yansıyor."

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7814886/istanbulda-kapanan-okul-var-mi-il-milli-egitim-muduru-acikladi