Fatih Portakal'dan, Numan Kurtulmuş tepkisi: "Vay Erdoğan’ın haline…"

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın danışmanlarının, Erdoğan'ı nasıl yönlendirdiği ve ne derece doğru bilgi verdiği son zamanların en merak edilen konularından biriyken, çok konuşulacak yorumlarda bulundu. 

FATİH PORTAKAL: "VAY ERDOĞAN'IN HALİNE.."

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un Edirne'de yapmış olduğu “Benim çocuklarımla aramdaki kuşak farkı da öyle. Bu Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır. Şunu demeye başladılar: ’Efendim genç kuşak AK Parti’den uzaklaşıyor'. Bütün bunları söyleyebilmek için Z kuşağı meselesini getirdiler” ve "Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır. Onun için istedikleri algıyı yapsınlar hiç bunlara takılmayın, gerçekleri kendileri de görüyorlar. Kendileri de anket yaptırıyorlar, bütün yapılan anketlerde onların Z kuşağı dediği 18-30 yaş arasındaki gençlerde birinci parti AK Parti’dir hem de açık ara AK Parti’dir" ifadelerini ele alan Gazeteci Fatih Portakal, "Bence AKP içinde “truva atı”çok! Bu isim çıkmış z kuşağı algı diyebiliyor. Gerçeklerin farkında olmayabilir mi? Demek ki, halktan kopuk CB’nı böyle bilgilendiriyorlar. Vay AKP’nin haline… Vay Erdoğan’ın haline…" şeklinde konuştu.

Portakal'ın bu açıklamasından sonra kulislerde iktidar partisi içerisinde 'truva atı' adında bir yapının olduğuna dair ironik yorumlar yapılmaya başlandı. 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7811793/fatih-portakaldan-numan-kurtulmus-tepkisi-vay-erdoganin-haline