Matematik dehası AKP'li Metiner'in sözleri gündem oldu!

HaberTürk'te ekrana gelen Enine Boyuna programına AK Parti'ye yakın isimler Cem Küçük ve Mehmet Metiner konuk oldu. Ekonomideki kötü gidişatın konuşulduğu programda Mehmet Metiner'in yaptığı matematik hesabı sosyal medyada alay konusu oldu.

Türkiye’de durmadan artan enflasyon, yoksulluk ve pahalılığın konuşulduğu programda “Fahiş fiyatların sorumlusu kim” sorusu tartışıldı. Mehmet Metiner, Cem Küçük gibi iktidara çok yakın isimlerin soruya kaçak yanıtlar vermesi tepkilere neden oldu.

MATEMATİK HESABI ALAY KONUSU OLDU

AK Parti'li Mehmet Metiner'in "2.5 milyon ile 5'i çarptığınız zaman 7.5 milyon insanı işsiz bırakmış oluyorsunuz." sözleri gündeme oturdu. Metiner'in sözleri sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP'nin 40. Kuruluş yıldönümünde yaptığı enteresan hesabı akıllara geldi. Bahçeli'nin sarf ettiği, "2009'u yazarken iki sıfır var. Dokuzun yanındaki sıfırı sildiniz. Kaldı 9. 2 'nin sonunda yine bir 0 var. Onu da sil kaldı 2. Toplayın ne yapar:11. 2009'un içindeki içindeki iki sıfırı da sildiniz. Ne kaldı?40 yapar. Ve MHP'nin 40.yılı.. " ifadeleri uzun süre gündemde yer almıştı. 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7807216/matematik-dehasi-akpli-metinerin-sozleri-gundem-oldu