Dolar tahminleri hiç yanılmayan Remzi Özdemir'den kritik kur tahmini

Dolar kurunda bir süredir düşüş devam ediyordu. Geçtiğimiz aylarda rekor kıran dolar kuru 8.80'leri görmüştü. Ardından yaz döneminde yurt dışından Türkiye'ye sıcak para girmeye başladı. Sıcak paranın girmesi dolar kurunun düşmesine neden oldu.

ERDOĞAN'DAN FAİZ ÇIKIŞI

Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası'nın faizleri indirmesini istemişti. Erdoğan katıldığı bir canlı yayında ''Faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz. Yüksek faiz yok. Yüksek faiz bize yüksek enflasyonu getirecektir. Düşük faiz düşük enflasyonu getirecektir. Ağustos ayı kırılma noktasıdır. Ağustos’ta düşük enflasyona geçeceğiz.'' demişti. Ancak buna rağmen Merkez Bankası geçtiğimiz faiz indirimine gitmedi. Bu durumda dolar kurunun düşmesine neden oldu. 23 Eylül'de yapılacak Merkez Bankası PPK toplantısında faiz yükselteceği uzmanlarca tahmin ediliyor 

REMZİ ÖZDEMİR'DEN DOLAR YORUMU

Bir Youtube yayınına katılan Özdemir dolarda yaşanan son yükselişlere değindi. Özdemi yükselişle ilgili ''Tüm işaretleri Türk lirasını zayıflayacağım yönündeydi. En büyük beklentimiz de Merkez Bankasındandı, şimdi dolarda bir hareket görüyoruz Şu anda dolar 8.60'ın yukarısını gördüç 86 100 Aslında teknik analizlere. Aslında dolar yükselmiyor Türk Lirası zayıflıyor. Biz işimiz dolarla değil Türk Lirasıyla Türk Lirası değer yitiriyor. Türk Lirası değer kaybetmesinin nedeni yabancılar. Yabancı satışları var, piyasada çok ciddi anlamda borsaya da geldi. Türk tahvillerine de geldi hazine tahvili ne de geldi kısacası her yerden Türkiye'nin görünümünü bozan bir çıkış var. İşte bu nedenle doğal olarak tahlil satan yabancı dönüp dolar almaya başladı. Ne kadarlık bir tahlil sattılar onu kesin net rakam olarak bilmiyoruz ama bilinen bir şey var ki şu anda dolara olan bir talep çok fazla.

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRECEK Mİ?

Remzi Özdemir faiz indirimi ile ilgili ''Merkez Bankası'nın faiz indirimesine kesin gözüyle bakılıyor. Evet yeni

bir indirim olacak'' ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN ABD ZİYARETİ

Ünlü yazar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'^ye yapacağı ziyarete de değindi. ''Erdoğan

Birleşmiş Milletler genel Kurulu'na katılmak üzere ayın 19'unda Amerika'ya gidiyor. Normal şartlarda Amerika'ya

iiderleri çağırmadılar yani panemi nedeniyle fazla iider gelmesin dediler ve Avrupa Birliği de bunun mümkün

olduğunca az heyetle temsil ediyor. Ama Türkiye'ye bakıyoruz Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte geniş bir heyet katılacak. Şimdi burada acaba şunu düşünüyoruz Amerika'da bir problem var da Erdoğan o problemi çözmeye mi gidiyor? Erdoğan buraya neden çıkartma yapılıyor aslında şu anda piyasaların bilmediği ancak yabancıların bildiği bir panik havası var işte bu da doları 8.60'ın üzerine attı.''

TÜRK LİRASI YORUMU

Özdemir son gelişmelerin TL'yi olumsuz etkilediğine dikkat çekti. ''Türk Lirası açısından önümüzdeki günler çok iyi günler değil yakından takip etmek lazım.'' dedi.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7805087/dolar-tahminleri-hic-yanilmayan-remzi-ozdemirden-kritik-kur-tahmini