Ümit Özdağ’dan dikkat çeken Şam çıkışı: YPG’yi bitirmek istiyorsak...

 Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi. Sığınmacılar konusundaki çıkışları ile gündeme gelen Özdağ’dan Suriye konusunda dikkat çeken açıklamalarda geldi. Özdağ, Türkiye’nin YPG terör örgütünü bitirmek için Şam ile işbirliği içinde olması gerektiğini kaydetti. 

YPG terör örgütü ile mücadelede Şam yönetimi ile işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Özdağ, “YPG ile mücadele etmek Suriye’nin toprak bütünlüğüne destek vermek ile olur. YPG ile mücadele etmesi gereken Türk Silahlı Kuvvetleri değil Suriye Ordusu’dur. Türkiye bu anlamda Şam’a destek vermelidir.” dedi.

SURİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNMALIYIZ

Suriye’de terör oluşumunun büyümesinde iktidarın yanlış politikalarının etkisi olduğunu vurgulayan Özdağ, “YPG ile mücadele etmek Suriye’nin toprak bütünlüğüne destek vermek ile olur. YPG ile mücadele etmesi gereken Türk Silahlı Kuvvetleri değil Suriye Ordusu’dur. Türkiye bu anlamda Şam’a destek vermelidir.” ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN YPG İDDİASI

Toplantıda şok bir iddia da bulunan Özdağ, YPG terör örgütünün sözde üst düzey yöneticilerinden birinin yakın akrabasının Ankara’da ofisi olduğu iddiasını öne sürdü. Bu kişinin kimlerle ne iş yaptığını soran Özdağ, “Bir terör örgütü ile bağlantılı olmasına rağmen Ankara’da 1 buçuk yıldır bulunmasına nasıl tahammül ediliyor?.” dedi.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7804619/umit-ozdagdan-dikkat-ceken-sam-cikisi-ypgyi-bitirmek-istiyorsak