Akif Beki'den Rıdvan Dilmen tepkisi: "Milletin vergilerinden yiyor..."

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in TRT Spor'dan 710 bin lira aldığına yönelik iddianın yalanlanmadığını belirterek, tepki gösterdi. Beki, "Maşallah diyelim, nazar değmesin, afiyet de olsun. Yalnız milletin vergilerinden yiyor, önünden değil." diye yazdı.

Dilmen'in aldığı bu maaşın İngilizlerin, ‘hem pastam dursun, hem karnım doysun’ deyimini çürüten bir örnek olduğunu belirten Beki, "Yok öyle yağma, gerçekçi değil, olmayacak dua' manasına kullandıkları bir deyimdi. Ama bakın, hem karnın doyup hem pastan durabiliyormuş. Madem kamu kesesinden yiyor, oldu olacak maaşı da törenle verilsin." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın fahiş fiyatları ve enflasyonu düşüreceğini açıklamasının ardından Diyanet'in "Allah’a ve ahiret gününe inanan bir mümin, fahiş fiyatlarla insanları mağdur etmez, alışverişte fiyatları kızıştırmaz" şeklinde hutbe verdiğini hatırlatan Beki, "Demek ki spor yorumuna TRT’den aylık 710 bin lira maaş fahiş değil, helalühoş. Dinen sakınca görülse, önünden değil halkın kesesinden yiyenlere de helal kazanç emri hatırlatılırdı." dedi.

"Şu halde önerim yerinde, Dilmen’e yılın en yağlı maaşı mükâfaatı törenle takdim edilmeli" diye yazan Beki, "Diyanet Reisi’ne ödül verilecekse ondan da bir merasim esirgenmemeli" ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7802872/akif-bekiden-ridvan-dilmen-tepkisi-milletin-vergilerinden-yiyor