Sinan Gümüş sessizliğini bozdu!

Kadro dışı kalan ve başka bir takımla da anlaşmaya varamayan Sinan Gümüş, Fenerbahçe kariyerine ve transfer sürecine ilişkin bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından söz konusu açıklamayı yapan Sinan Gümüş, "Fenerbahçe'mize geldiğimde kamuoyuna hiçbir zaman yansımayan çok büyük fedakârlıklar yaptım ve bundan dolayı hiç pişmanlık duymadım. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp sizi istiyorsa fedakârlık yapmak zorundasınız. Ben de bu fedakârlığı hem maddi hem manevi anlamda sonuna kadar yaptım." ifadelerini kullandı.

Çeşitli kulüplerle görüştüğünü ancak kendinden kaynaklanmayan sebeplerle transferinin gerçekleşmediğini de aktaran tecrübeli oyuncu, şunları kaydetti:

"Kamuoyunda çizilen Sinan Gümüş profili doğru olsaydı anlatılmaya çalışıldığı gibi sadece maddiyatı ön planda tutan biri olsaydım Genoa'dan bana sunulan son derece cazip şartları bir kenara bırakmaz, hayatıma orada devam ederdim. Her zaman olduğu gibi formamın hakkını sonuna kadar vermeye çalıştım ama kulübümün birkaç hafta önce verdiği karara da saygı duymaktan başka bir çarem yoktu. Son dönemde birçok kulüp benimle ilgilendi. Her futbolcu gibi ben de gideceğim kulüp konusunda hür irademi kullanmak istedim. Tek isteğim her tarafın mutlu olacağı, benim de kariyerime devam edebileceğim bir çözümdü. Benimle ilgilenen kulüplerin büyük bölümüne olumlu yaklaşsam da maalesef transferim gerçekleşmedi. Buna kesinlikle benim taleplerim sebep olmadı."

Kendini Fenerbahçe'den büyük görmediğini de kaydeden futbolcu "Ben hiçbir zaman kendimi Fenerbahçe'den büyük görmedim. Fenerbahçe'de olmaktan her zaman gurur duydum. Tüm bu yaşananlara rağmen bir profesyonel futbolcu olarak çalışmalarıma devam edip kendimi hazır tutacağımı ve ihtiyaç halinde hizmet etmeye hazır olduğumu canı gönülden bilmenizi isterim." ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/7776581/sinan-gumus-sessizligini-bozdu